Prantsuse suurpank ei reageerinud hoiatusele

29. jaanuar 2008, 14:27

Skandaalselt miljardeid kaotanud Societe
Generale sai juba novembris kaupleja Jerome Kervieli suhtes hoiatuse
tuletisinstrumentide börsilt Eurex, kuid ei võtnud midagi ette.

Pariisi prokuröri teatel küsitles pank hoiatuse saamise järel meest, too selgitas võltsitud dokumente esitades oma tegevust ning pank jäi selgitusega rahule, kirjutas Briti ajaleht Independent. Eile keeldus Societe Generale (SG) seda teavet kommenteerimast. Pangajuhtide senistel väidetel sai SG afäärist esmakordselt aimu alles 18. jaanuaril.

Lühidalt vahi all olnud Jerome Kerviel on nüüdseks kautsjoni vastu vabaduses. Ta on ülekuulamistel väljendanud oletust, et pangas on endale seatud kauplemispiire rikkunud ka teised töötajad. Pangale 4,9 mld eurot kahju toonud mehe tegevuses ei ole tuvastatud raha omastamist, süüdistaja poolt avaldatu põhjal soovinud ta olla "eriline kaupleja". Rahas ja maines ränga löögi saanud suurpank on varasemast tugevamalt kandidaat ülevõtmiseks.

Prokuröri avaldatu suurendab survet pangale selgitada, miks Kervieli tegevust ei avastatud varem. Mehe advokaadi sõnul on ta paljusid asjaolusid arvestamata lihtsalt "koerte ette visatud", vahendas BBC. Prantsusmaa presidendi Nicolas Sarkozy sõnul peaks pangajuhid tunnistama oma kaasvastutust selles skandaalis: "Kui selline asi juhtub, ei saa see jääda tagajärgedeta."


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. January 2008, 14:48
Otsi:

Ava täpsem otsing