Rekordiline gaselliaasta

31. jaanuar 2008, 10:52

Tänavu koostatud Äripäeva Gaselli TOPi
kvalifitseerus 1905 ettevõtet, aasta tagasi oli see number pea neli korda
väikesem.

Kiiresti kasvavate ettevõtete TOPi esikoht, OÜ Onerton on hea näide sellest, et edukaks tegutsemiseks ei vaja üks väike transpordifirma ei suuri laopindasid ega uhket kontorihoonet. Kogu asjaajamine hoitakse töös firma omaniku ning juhataja Arvo Pajo Raplamaal, Kehtna vallas asuvast maakodust. „Praegu on nii, et veoautod ja juhid asuvad Viljandis ning kuna üpris palju vedusid tehakse just Lõuna-Eesti suunas, on see logistika mõttes üsna hea,“ tunnistab Pajo. „Samas ei saa väita, et oleme keskendunud vaid lõunasuunale, tööd tuleb teha üle kogu vabariigi. Vedude sihtkohaks on põhiliselt Skandinaavia, Norra, Taani ja Rootsi.“
Ettevõte pakub alates 2002. aastast veoteenuseid nii Eestis kui Skandinaavias. Usin kaubavedu ning head majandusnäitajad kergitasid firma tänavuseks esigaselliks. Onerton kasvatas aastail 2004-2006 käivet 12 ja kasumit 107 korda.

Gasellide teise, Deimeks OÜ kergitas tabelis tegevjuhi sõnul kõrgele kohale 33 vägilast ehk ettevõtte 33 spetsialisti. . Firma alustas väikeste mobiilsete keevitajate tööbrigaadide saatmist remonti vajavatele reisilaevadele, mis sõitsid Tallinna, Helsingi ja Stockholmi vahel. Tol ajal ei suutnud Deimeksile selles valdkonnas turul keegi konkurentsi pakkuda. Täna täidavad Deimeksi töötajad ülesandeid kruiisilaevadel üle maailma: USAs, Brasiilias, Austraalias, Singapuris ja paljudes teistes riikides. Deimeks kasvatas aastatel 2004-2006 käivet kaheksa ja kasumit 134 korda.

Tabeli kolmanda koha, personalivahendusfirma Barona Eesti OÜ tegevjuht Peeter Simson hoiatab, et tööjõukriis on Eestisse alles tulemas. Peamiselt Soome tööjõuvahendamisega tegelev ettevõte kuulub kaheksa aasta vanusesse kontserni, mis on Soome turul kolmandal-neljandal kohal. Eestis pole ettevõte just kõige tuntum, selgub konkurentidega rääkides. Barona kasvatas 2004-2006 aastal käivet

Gaselli TOPis osalemiseks pidi ettevõtte kasvatama 2006. aastal 2004. aastaga võrreldes käivet ja kasumit 50% ja käive jääma vahemikku 1-156,9 mln kr.

Kiiresti kasvavatest ettevõtetest saab lisaks lugeda 31. jaanuaril ilmunud Äripäeva Gaselli TOPi erilehest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. October 2008, 14:25
Otsi:

Ava täpsem otsing