Kursused tulevad appi kooli valikul

Signe Sillasoo 01. veebruar 2008, 00:00

Kadi Neemre sõnul, kes mõne aasta eest õpilasakadeemias käis, on säärased keskkoolinoortele suunatud eelõppevõimalused suurepäraseks suunanäitajaks, aidates otsustada, kas ja mida soovitakse edasi õppima minna.

Ka ta ise sai pärast rakenduspsühholoogia kursuse läbimist aimu, et psühholoogia pole siiski tema jaoks, kuna on palju laiem ja üldsegi mitte nii huvitav, kui ta ette kujutas.

Sama meelt on sel laupäeval akadeemias ajakirjanduse erialal õppetööd alustav Tallinna Prantsuse Lütseumi 12. klassi õpilane Maarja Kell.

"Lähen ka ise sellepärast kursustele, et tutvuda lähemalt ametiga, millega tahaksin arvatavasti tulevikus tegeleda. Kui kursuse jooksul avastan, et ajakirjandus ei köida mind nii palju, kui arvasin, siis on hea seda enne teada, kui paberid ülikooli sisse viin," sõnas tütarlaps.

Säärase eelõppe võimaluse olemasolu oleks aastate eest hõlbustanud ka Kristin Rammuse erialavalikuid. "Kui samad kursused oleksid olnud pakkumisel siis, kui ma keskkooli lõpetasin, oleksin kindlasti osalenud," lausub 23aastane neiu, kes kevadsemestril akadeemias muusika-alaseid lisakursuseid võtab.

"Vaadates aga kursuste täituvust, tundub, et info ei jõua endiselt vajaliku sihtgrupini, sest passiivsuses ei saa tänapäeva noori kuidagi süüdistada," kinnitas neiu.

"Kui õpilasakadeemia ja Narva Kolledži eelkolledž suudaks jõuda oma tegevuse eesmärkide ja pakutavate erialadega just õige sihtgrupini, võiksid mõlemad olla noortele suureks hüppelauaks edasiste õpingute valikul," leidis Kristin.

Kõigi kolme neiu sõnul võiksid säärased õppevõimalused olla kõigis kõrgkoolides. "Eelõppeprogrammid iga ülikooli juures oleks suurepärane variant, kuid ma ei usu, et lähimate aastate jooksul ideaalini jõutakse. Programme võiks läbi viia lisaks Tallinnale ja Narvale veel mujalgi," kinnitas Maarja.

Ka Kadi oli sama meelt. Tema sõnul hõlbustaks säärane võimalus oluliselt noore ülikoolivalikuid, aitaks saada aimu õppekorraldusest, õppejõududest ja õppekeskkonnast.

Ka huupi eriala valik väheneks tänu sellistele võimalustele, leidis Kristin, kelle meelest omavad väga paljud noored pahatihti väärettekujutust sellest, mida tahavad õppima minna.

Esmapilgul atraktiivne erialakirjeldus võib osutuda tihti pettumuseks, mistõttu jätavad väga paljud noored ülikooli esimesel aastal pooleli.

Noorte meelest ei tohiks kedagi kohutada ka kursuste hind, mis on õpilasakadeemias 200 krooni ja Narva Kolledžis on kursused suisa tasuta. Sümboolne rahasumma kohustab Kadi ja Kristini sõnul noori kursustele tulema ja ennast mitte uisapäisa registreerima.

Samuti annab madal hind võimaluse napimate võimalustega perede lastele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing