Börsikommentaar: investorid toetavad Merkot

20. veebruar 2008, 12:16

Merko Ehituse aktsia ujub täna Tallinna
börsil jõuliselt vastuvoolu - aktsia kerkis keskpäevaks üle 4%.

Põhjuseks on siin eile avaldatud turuosaliste ootustest paremad tulemused - teatavasti kosus ettevõtte neljanda kvartali käive 23% ehk 1,65 miljardi kroonini, kasum küll kukkus 22% 193 miljoni kroonini.

Võib uskuda, et lähiajal marginaalidele avaldatav surve jätkub - kuigi ehitushindade kasv on küll aeglustumas, püsib kinnisvaraturul nõudlus endiselt madal. Selle tulemusena on kinnisvara müügiperioodid pikenenud, ehitushoog raugenud ning arendajad sunnitud tihti hinnas alla tulema. See kõik avaldab negatiivset mõju ka Merko Ehituse järgmiste kvartalite tulemustele.

Veidi murelikuks teevad ka Merko Ehituse möödunud aasta negatiivsed rahavood nii äri- kui investeerimistegevusest, mis on oluliselt nõrgendanud ettevõtte likviidsete varade seisu. Ja seda olukorras, kus raha kätte saamine on muutunud raskemaks.

Teiselt poolt on investorid need mured juba kenasti Merko aktsia hinda üle kandnud. Hansabank Marketsi kiiranalüüsi järgi isegi liiga palju, mistõttu Hansabank Markets tõstis aktsiale antud soovituse "osta" peale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. February 2008, 12:15
Otsi:

Ava täpsem otsing