Alkoholitootjate liidu juhiks sai Janek Kalvi

03. märts 2008, 19:40

Eesti kange alkoholi tootjaid koondav Viina
liit muutis nime Alkoholitootjate liiduks ja valis liidu uueks juhatuse
esimeheks Liviko juhatuse esimehe Janek Kalvi, kuna ettevõtte näol on tegemist
absoluutse turuliidriga ja peamise, legaalseid tootjaid esindavate seisukohtade
kujundajana.

Senine juhatuse esimees Aleksander Skoblov jätkab juhatuse liikmena. Kolmas Alkoholitootjate liidu juhatuse liige on AS Altia Eesti juht Outi Siven.
Alkoholitootjate liidu teatel on Kalvi valimine uueks liidu juhiks loogiline otsus, sest Liviko näol on tegemist absoluutse turuliidriga ja peamise, legaalseid tootjaid esindavate seisukohtade kujundajana.

Janek Kalvi sõnul võttis üldkoosolek vastu ka liidu aukoodeksi, mille eesmärgiks on muuseas kujundada ja reguleerida alkoholitootjate ärilise ja avalikkusega suhtlemise eetilisi põhimõtteid ning standardeid. „Legaalsed tootjad on huvitatud riigi alkoholipoliitika kujundamisel kaasarääkimisest, sest näeme turunõudluse kaudu kõige lähemalt, kus on selle teema valupunktid. Riik, ausad tootjad ja ausad kaupmehed on siin kõik ühel pool piiri – kõik me oleme huvitatud turu korrastamisest,” sõnas Kalvi.

Kalvi sõnul otsustas üldkoosolek ka Viina liidu nime muutmise Alkoholitootjate liiduks „Liidu uus nimi peegeldab senisest enam liikmeskonna huve, mille tegevusala on kasvanud laiemaks kui kümme aastat hoo pealt moodustatud Viina liidu puhul. Kümme aastat tagasi oli meie peamine probleem siis veel algusjärgus võitlus salaviinaga. Ja kuigi salaviin jääb kiire aktsiisitõusu tingimustes aktuaalseks veel pikaks ajaks, sooviksime senisest rohkem kaasa rääkida riigi alkoholipoliitika kujunemisel laiemalt,” sõnas Kalvi.

Alkoholitootjate liit koondab endas kümmet suuremat kange alkoholitootjat. Liidu liikmed on AS Rakvere Piiritusetehas, AS Liiwi Heliis, AS Onistar, AS Remedia, OÜ Offex Group, AS Tallinna Karastusjoogid, Almo MS OÜ, AS Serelm, AS Altia Eesti ja AS Liviko. Kokku annavad liidu liikmed tööd ligi 600 inimesele Eestis.

Alkoholitootjate liidu liikmete poolt tasutud alkoholiaktsiisisumma moodustas 2007. aastal ligi üle 900 mln krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. March 2008, 19:40
Otsi:

Ava täpsem otsing