Börsikoll jõudis Tallinnasse

03. märts 2008, 11:57

Eelmise nädala reedel avaldatud USA nõrgad
majandusnäitajad alanevast tööhõivest ja langevast tootmisest andsid maad taas
negatiivsuse tekkeks kogu maailmas, aktsiahindade kukkumine jõudis täna läbi
Aasia börside tugeva languse ka Tallinnasse.

OMXT indeks on praeguseks tagasi andnud juba 1,8% jagu.

Valusaimaid lööke on pidanud taluma kinnisvaraarendaja Arco Vara aktsia 6,6%-lise langusega, mis peegeldab investorite põhjendatud muret tuleviku ees, sest lähikvartalitelt võib oodata eelmise aasta lõpus alguse saanud tulemuste nõrgenemise trendi. Hetkel just käib aripaev.ee online-intervjuu Arco Vara uue juhiga.

Olukorras, kus enamus Arco Vara tegevusest toimub endiselt jahtuva majandusega Balti riikides, võime lähitulevikus näha nii käibe-, kuid eriti kasumilangust. Ettevõttel on raske kasumile tuge otsida ka kinnisvarainvesteeringute üleshindamisest. Neljanda kvartali kahjum tõstis Arco Vara aktsia hinna-kasumi suhte neljalt juba seitsme peale, mis küll numbrina on täitsa ilus, kuid ettepoole vaadates nii kena enam ei tundu. Isegi kui aktsia hind jääb paigale, hakkavad näitajat üles vedama vähenevad kasumid. Hea uudis on muidugi see, et praeguse aktsia hinna juures on kasumitel veel ruumi langeda.

Üle nelja protsendi oma väärtusest on kaotanud ka eelmise nädala lõpus tulemused avaldanud Saku Õlletehase ja Silvano Fashion Groupi aktsia. Kui esimesele mõjub üldine majanduskliima ja karmistunud alkoholipoliitika, siis teine peab lisaks lõivu maksma ka kiirele laienemisele, mis survestab kasumimarginaale.

Suurimaks kukkujaks on täna aga kolme tehinguga Viisnurga aktsia, mis on kaotanud kümnendiku hinnast. Siin on põhjuseks avaldatud tulemuste, sentimendi ja ka vähese likviidsuse kombinatsioon.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. March 2008, 12:40
Otsi:

Ava täpsem otsing