SEB Eesti Ühispank pakub uutele klientidele paremaid laenutingimusi

03. märts 2008, 13:53

SEB Eesti Ühispank hakkab pakkuma oma
uutele klientidele laenukindlustust, ent vanad kliendid peavad soodustusest
suu puhtaks pühkima.

SEB Eesti Ühispank teatas täna, et koostöös rahvusvahelise kindlustusfirma Genworth Financial hakatakse esimesena Eestis panga uutele klientidele pakkuma laenukindlustust, mis tähendab, et kui laenuvõtja jääb haigeks või kaotab töö, siis maksab kindlustusfirma aasta jooksul laenumakseid. Siiski saavad võimalust kasutada ka vanad kliendid, kes võtavad uue laenu vähemalt veerandi ulatuses senisest summast. Samas saavad oma laenu kindlustada need kliendid, kes refinantseerivad oma kodulaenu ning siirduvad SEB Ühispanka. "Kahtlemata on see müügiargument meie panga kasuks," vastas Eesti Ühispanga juhatuse liige Riho Unt Äripäeva küsimusele, kas sellega meelitatakse ka kliente teistest pankadest.

"Noortel on laenukoormus väga suur ja ootamatu töökaotus haavab raskelt," kirjeldas Unt olukorda laenuturul. Samas märgib ta, et tihedamini jäävad inimesed haigeks, kui kaotavad töö.

Kodulaenu omanikke on Eestis praegu 130 000 peret, mis on märkimisväärne hulk. "Meie ootused majanduskasvule on vähenenud, inflatsioon tõuseb ja töötuse teema on küllaltki oluline," põhjendab Unt uue teenusega turuletulekut.

Genworth Financial Põhja regiooni juht Erja Virtaneva, kellega koostöös laenukindlustust pakutakse, märkis, et näiteks Soomes on laenukindlustuse kasutajate hulk kasvanud kuni pooleni laenuvõtjatest, seda just noorte inimeste hulgas, kel on väiksed lapsed. Ka Eestis loodetakse sama suurt protsenti. Virtaneva meenutas Soome kogemust 1990. aasta algusest, kui töötus kasvas 17 protsendini.

Laenumaksete kindlustuse kindlustusmakse arvutatakse protsendina (alates 1,4%) kindlustatava laenu summast, tasutakse ühes osas lepingu sõlmimisel. Kindlustusmakse sõltub laenu tähtajast. Pank annab kindlustusmakse tasumiseks kliendile täiendava laenusumma. Näiteks kui on võetud 30 aastaks miljon krooni on kuumakse ilma kindlustuseta 5368 ja kindlustusega 5457 krooni.

Sampo Panga kommunikatsioonijuht Anneli Rõuk, märkis, et neil on võimalik võtta ainult surmakaitse, ehk kui laenuvõtja sureb, maksab Sampo kahe aasta jooksul laenumakseid.

Hansapanga eluaseme finantseerimise osakonna juhataja Agnes Makk sõnas, et Hansapank pakub sarnast teenust juba eelmisest aastast alates ning see on neil integreeritud kodulaenu tootesse. Siiski kaitseb see tervise riskide vastu, mitte töökoha kaotuse puhul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. March 2008, 15:06
Otsi:

Ava täpsem otsing