Padar endiselt Eesti Pangast optimistlikum

16. aprill 2008, 15:42

Rahandusminister Ivari Padar ütles täna
riigikogu infotunnis, et ministeerium teeb järgmise aasta eelarvet
3,5-4protsendise majanduskasvuga arvestades, Eesti Pank ennustab järgmiseks
aastaks konservatiivsemalt 3protsendist majanduskasvu.

Keskerakondlase Helle Kalda küsimusele vastates märkis Padar, et mis puudutab Eesti Panga ja rahandusministeeriumi erinevat prognoosi, siis tuleb kindlasti arvestada, et sellistel majanduse murdeaegadel ükski valem ei kehti ja analüüsid on küllalt tundelised.

Rahandusministeerium teeb riigi kokkuhoiukava 3,7% majanduskasvust lähtudes ja tuleva aasta riigieelarve 3,5-4% kasvust lähtudes, mis on Padari sõnul lähedane Eesti Panga 3% majanduskasvu prognoosile.

Rahandusminister Ivari Padar ütles vastuseks keskerakondlase Ain Seppiku küsimusele, milline seonduvalt riigieelarvega on valitsuse kokkuhoiuprogramm, et ministeeriumide kärped tulevad tegevuskuludest ja investeeringutest.

„Valitsus arutab oma kokkuhoiukava oma homsel istungil,” märkis Padar. "Nüüd on erinevatele ministeeriumitele tehtud ettepanek vähendada oma kulutusi sõltuvalt ministeeriumist 7 või 9% ulatuses. Tänase tagasi laekunud informatsiooni pealt võib öelda, et tegevuskulud on märkimisväärne artikkel kulude kärpimises. Samuti tuleb üle vaadata võimalikud investeeringud ja nende investeeringute rakendamine või edasilükkamine. Kuidas ja milliseks konkreetselt need kärped lähevad, selle otsustab siiski valitsus ja homme," ütles Padar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. June 2008, 13:56
Otsi:

Ava täpsem otsing