Tänased töökokkulepped võivad riigikogus moonduda

23. aprill 2008, 19:13

Ametühingujuht Harri Taliga vihjas, et
tänased töökokkulepped võivad riigikogus moonduda, kuna iga erakond saab
muudatus- ja täiendusettepanekutega lagedale tulla.

Taliga ütles ajakirjanikele, et peab oluliseks võiduks vastastikusel kokkuleppel ehk sunnitult töölt lahkuvatele inimestele makstavat töötushüvitist, mis ulatub 40% nende senisest palgast.

Taliga sõnul pole aga täiesti kindel, et töölepingu seaduse eelnõu läbib riigikogu muutmata kujul, kuna poliitilised erakonnad saavad seda oma ettepanekuid läbi surudes ümber teha. Ametühingute juhatus hääletab kokkuleppe kinnitamist 6. mail.

Tööandjate keksliidu juht Tarmo Kriis märkis täna õhtusel pressikonverentsil: "Eelnõu, mis täna kaante vahele sai, on meie jaoks püha ja me loodame, et see parlamendis ka vastu võetakse."

Kriis lisas: "Minu meelest on siin jõutud kahe murrangulise kokkuleppeni, esiteks on vaja tõhustada tööturuametite toimimist ja teiseks, mille üle mul on eriti hea meel, puudutab tasemeõppe maksuvabastust. Seda on ettevõtjad ja tööandjad oodanud juba aastaid."

Rein Lang kommenteeris: "Eesti moderniseerib oma seadusandluse nüüd lõplikult. Vaidlused peaksid edaspidi saama lahendatud tsiviliseeritud korras ja selle üle on mul hea meel.“

Lang lisas: "Töösuhted ja koondamishüvitis moodustab vaid kaduvväikese osa seaduseelnõust. Kas see toob ka õnne Eesti majanduse õuele, selles ma kahtlen. Selleks oleks pidanud radikaalsem olema, kuid kaugemale hetkel minna ei saanud."

"Siin on üks kala või mõtlemise koht: kas need kokkulepped tagavad töötukassa jätkusuutlikkuse, töötukassale langeb suur koormus," lisas Lang. "Seaduse järgi on töötukassa sissemaksepiir 1,5% ja sellest kõrgemale minna ei saa. Muid makse me seaduse järgi töötushüvitisteks kasutada ei tohi."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. April 2008, 19:13
Otsi:

Ava täpsem otsing