24. aprill 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Õpetlane: islam oleks USA kinnisvarakriisi ennetanud

International Center for Education in Islamic Finance (INCEIF) õpetlane Mohammed Mahmud Awan ütles, et islami põhimõtted oleksid USA kinnisvarakriisi ennetanud.

Malaisias elav õpetlane Mohammed Mahmud Awan rääkis Bahreini ülikoolis toimunud globaliseerumiskonverentsil, et kinnisvarakriis oleks olnud mõeldamatu, kui Ameerika pangad laenanuks islami põhimõtetest lähtuvalt, vahendas The Arabian Business väljaannet Arab News.

Awan ütles, et islamipangandusele on kätte jõudnud aeg tutvustada lahendusi, mis maailmamajanduse kriisist ärataksid.

Naftadollaritest toituva islamipanganduse varad kasvavad 20% aastas ning arvatakse, et 2010 aastaks ulatuvad need praeguse 900 miljardi dollari asemel 2 triljoni dollarini. Islamipangandus ei tunne intressi.

Islamipanganduse põhimõtted nõuavad seejuures, et ostu-müügi objekt oleks käega katsutav. Võlgade taset jälgitakse piinliku täpsusega, mis analüütikute hinnangul tagab investoreile parema kaitse.

Samas hoiatas üks islamipanganduse ekspert umbes kuu aega tagasi, et islamipangad ning õpetlased soovitavad kasutada lahendusi, mis lähevad Šariaadi seadustega vastuollu.

Araabia Ühendemiraatides paikneva islamipanga Emirates Islamic Bank Šariaadi allüksuse töötaja Abdulazeem Abozaid rääkis ArabianBusiness.com-ile, et islamipangad on seadnud omale vaid ühe eesmärgi - maksimeerida kasumit.

"Sel juhul pole islamipangandusel ja traditsioonilisel pangandusel mingit tegelikku vahet," hoiatas Abozaid.

Šariaat ehk šaria on koraanist, sunnast ja hadithist välja kasvanud islamiseaduste süsteem, mida nimetatakse sageli ka "pühaks seaduseks". Šariaat määrab usuküsimuste kõrval ka islamikogukonna igapäevast elu ning asjaajamist.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas
Aadress:
Telefon:
E-post:

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt