Kuidas säästa bensiini IV

08. mai 2008, 11:06

Mida panna tähele maanteeliikluses, et
bensiini kokku hoida. Samuti mõned nipid, mis puudutavad pidurite
kasutamist.

Alusta sarja lugemist siit: Kuidas säästa bensiini I

31. Keri aknad üles. Suurematel kiirustel tekitavad lahtised aknad märkimisväärse tuuletakistuse ning suurendavad kütusekulu. Kasuta selle asemel ventilaatorit. Sama jutt kehtib ka katuseluugi kohta. Seegi on parem maanteekiirusega sõites sulgeda.

32. Väldi kihutamist. Kiiruse kasvades suureneb ka auto õhutakistus. Üldiselt on kõige kütusesäästlikum sõita kiirusega umbes 90 km/h.

33. Otsi vastutuule puhul varju. Seda pakuvad näiteks suured veokid, mille varjus tekib omamoodi tuulekoridor. Siiski ei ole siin juttugi täpselt teise auto sabas sõitmisest, see on ohtlik, piisab ka täiesti ohutust pikivahest.

34. Väldi püsikiirusehoidikut, eriti kui sõidad künklikul maastikul. See raiskab kütust.

35. Kui sul on siiski kalduvus kontrollimatult kiirust lisada, eriti pikkade sõitude puhul, siis on püsikiirusehoidikust siiski säästmisel kasu.

Pidurid

36. „Sõida ilma piduriteta”. Püüa vähendada piduripedaali kasutamist. Iga pidurdus muundab bensiini piduriklotsidel soojuseks ning klotsitolmuks. Pidurite liigkasutamise vähendamine väldib ülemääraseid paigaltvõtte ja kiirendusi. Samas tuleb silmas pidada liiklusolusid, et mitte häirida oma sõiduviisiga teisi juhte.

37. Väldi võimalusel täielikku peatumist. Auto paigalt kiirendamine on oluliselt energiakulukam kui kiirendamine autoga, mis liigub kiirusega kasvõi mõni kilomeeter tunnis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2008, 11:06
Otsi:

Ava täpsem otsing