If Eesti: madal hind võib kvaliteeti langetada

02. juuni 2008, 17:59

If Eesti Kindlustuse juhatuse esimehe
Andres Sooniste sõnul tingib tihe rebimine liikluskindlustuse turul
hinnalanguse, samuti võib kannatada ka kvaliteet.

Sooniste sõnul käib liikluskindlustuseturul tihe rebimine, mis tingib hinnalangusi - seetõttu võib aga kannatada ka kvaliteet. "Madal hind liikluskindlustuse poliisi ostuhetkel võib osutuda Pyrrhose võiduks siis, kui jõutakse esimese kahjuni, mil võivad tekkida probleemid kahju hüvitamisel. Selliseid näiteid on mõningate kindlustusseltside kohta kogunenud juba kümneid," märkis Sooniste.

ERGO plaan liikluskindlustuse maaklerite vahendustasu kärpida on Sooniste sõnul iseenesest hea sõnum. "Tegemist on väga positiivse sõnumiga kogu kindlustusturule. Kuna liikluskindlustuse turg on ligikaudu aasta olnud kahjumis, siis liikluskindlustuse hinnatõusust on kasu saanud ennekõike maaklerid. Fikseerimata vahendustasu korral suureneb proportsionaalselt ka reaalselt saadav vahendustasu. Me ei välista, et see käik võib kaasa kutsuda ka teiste turuosaliste samalaadse käitumise," märkis ta.

ERGO sõnul on nende turuosa vahe If'iga hakanud vähenema, Sooniste sõnul ollakse endiselt tugev turuliider. "If on Eesti kindlustusturu parim riskispetsialist ning liikluskindlustuskindlustus on kõige kõrgema riskiastmega kindlustusliik. If on kindel turuliider liikluskahjude hüvitamisel, hüvitades kõige rohkem ehk üle veerandi kõigist liikluskahjudest," märkis ta.

If Eesti plaanib sel aastal parandada oluliselt klienditeeninduse kvaliteeti ja seda ennekõike kahjukäsitluse valdkonnas. "Pakkuda oma klientidele ööpäevaringset teenindust, operatiivset kahjukäsitlusalast nõustamist ja ka väiksemate kahjude lahendamist telefoni teel. Kahjude lahendamine telefoni teel saab eeliseks eelkõige Ifi lojaalsetele klientidele. Kindlasti suurendame ka kahjukäsitluse koostööpartnerite arvu - me ei piirdu vaid olemasoleva 76 autoremonditöökojaga, kelle poole kliendid võivad pärast liiklusõnnetust otse pöörduda. Samuti arendame käesoleval aastal oluliselt müügiteenust telefoni ja interneti teel ning laienenud büroodevõrgu kaudu."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. June 2008, 11:24
Otsi:

Ava täpsem otsing