Vahendaja: ERGO tõmbab maakleritel vaiba alt

04. juuni 2008, 11:27

Ettevõtte sisemist efektiivsust suurendav
ERGO Kindlustus vähendab maaklerite liikluskindlustuse vahendustasu kaks
korda. Lõuna Kindlustusmaaklerite juhi sõnul võrdub säärane tegevus
koostööpartneritelt vaiba alt tõmbamisega.

Järgneb TÜ rahanduse õppetooli teaduri ja Lõuna Kindlustusmaakler OÜ juhatuse esimehe Andro Roosi ning Lõuna Kindlustusmaakler OÜ administratsioonijuhi Erki Pisukese arvamusartikkel:

Eesti Kindlustusmaaklerite Liidu (EKML) juhatuse liikme Mart Mere sõnul on suuresti tänu maakleritele seltsidevaheline konkurents muutunud tihedamaks ning hinnad enamustes kindlustusliikides isegi langenud. Seega on maaklerite sanktsioneerimine ERGO Kindlustuse poolt võrreldav koostööpartneritelt vaiba alt tõmbamisega.

Vahendustasude vähendamine poole võrra halvendab oluliselt kindlustusmaaklerite teeninduskvaliteeti ning kokkuvõttes kaotavad kliendid, kuna maaklerite osakaal liikluskindlustuse teenuse vahendamises on ca 50%.

Tegeleda tuleb reaalsete probleemidega. Vahenduskanalite arvelt kokkuhoidmine ei lahenda liikluskindlustuse kahjumlikkuse probleemi terviklikult ega pikaajaliselt. Kas järgmise hinnakorrigeerimise lainega paari aasta pärast vähendatakse liikluskindlustuse vahendustasu jälle kaks korda?

Tuleb parandada liikluskindlustuse toote aktuaari (professionaal, kelle igapäevatööks on peamiselt elu- ja kahjukindlustuse riskiarvutused - toim) ja teiste eelarvestajate ning tootearendajate tegevust riskide paremaks hindamiseks ja juhtimiseks ning liikluskindlustuse hindade efektiivsemaks ümberstruktureerimiseks kliendigruppide lõikes.

Iga kindlustusselts peab suutma ise tegeleda oma riskihindamise ning –juhtimisega. Seda ei saa veeretada kolmandate isikute, sh kindlustusmaaklerite kanda. See tuleneb kindlustustegevuse seadusest, mistõttu ERGO pakutava lahenduse seaduslikkuses võib kahelda. Sanktsioneerida tuleb kahjumlikkuse põhjustajaid, nendeks pole aga kindlustusmaaklerid. Väärib mainimist, et nii töövõtjate kui tööettevõtjate, näiteks maaklerettevõtete, töötasusid oleks õigust vähendada tingimusel kui ka töömaht muutuks väiksemaks. Reaalsuses antud juhul ei muutu. Sama töö eest ollakse nõus maksma senisest kaks korda vähem ja väga üllataval põhjusel. Nagu mainib hr Vahnitski (ERGO Kindlustuse juhatuse liige Sergei Vahnitski - toim), ERGO sisemise efektiivsuse suurendamiseks!

Tekib küsimus, kas hr Vahnitskit ei võiks Eesti pangandusteadlaste poolt esitada Nobeli preemia laureaadiks, kuna tema on leiutanud ühe väga omapärase ettevõtte sisemise efektiivsuse suurendamise meetodi – vähendada väliste koostööpartnerite majanduslikku motiveeritust ja selle kaudu ka oma klientide heaolu. Kui taoline mehhanism ERGO kasuks tööle hakkab, võib hr Vahnitski asuda ilmselt end preemia vastuvõtmiseks ette valmistama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. June 2008, 07:20
Otsi:

Ava täpsem otsing