OMX: meil on börsisüsteemi seiskumisest väga kahju

Agnes Ojala 03. juuni 2008, 16:39

Põhjamaade börse haldav Nasdaq OMX teatas,
et palub börsisüsteemi seisaku pärast vabandust.

Stockholmi börsi kommunikatsioonijuht Jonas Rodny ütles, et inimesed on olukorda seni rahulikult suhtunud. „Meil oli viimati probleem 24 kuud tagasi. Meil on väga kahju, et nii juhtus, samas aga usume, et börsi liikmed mõistavad meid,“ sõnas ta.

Tema sõnul üritas börs teha kõik võimaliku, et viga üles leida. Selleks pandi paralleelselt tööle kaks arendajate ja IT-tehnikute gruppi, kirjutas di.se.

„Meie esmane eesmärk on kauplemine tööle saada. Alles teises järgus hakkame otsima püsivat lahendust,“ märkis Rodny.

OMXi pressiesindaja Carl Norell ütles: „Mõistame, et see on paljude jaoks tüütu, ja teeme meeletuid jõupingutusi, et probleemi lahendada. Vea otsimisse on kaasatud 100 inimest.“

Stockholmi börs pidi täna nagu alati avanema kell 9.00. Hommikul aga teatati pooletunnisest hilinemisest, seejärel veel järgmisest poolest tunnist. Enne lõunat lükati avamise aeg aga 12-le, kust see siis 11.40 paiku omakorda 13.30 peale jõudis. Viimane pressiteade, mis saadeti kohe pärast lõunat, teatas, et börsi avanemine toimub kõige varem kell 14.30.

Hommikul saadetud pressiteatest selgus, et tegu oli sama probleemiga, mis sundis börsipäeva algust hilinema ka eile. Nimelt pidi tegemist olema uude kauplemissüsteemi Saxess sisselogimise probleemiga, mis on endiselt lahendamata. See tähendab, et börsiliikmetel kulub süsteemi sisselogimiseks liiga kaua aega.

Lisaks Helsingi, Stockholmi ja Kopenhaageni börsidele ei olnud täna pool päeva võimalik kaubelda ka Islandil ja Balti riikide börsidel. Carl Norell rõhutas, et probleemid olid seotud aktsiatega kauplemisega, derivatiivide ja intressidega muresid ei olnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. June 2008, 10:37
Otsi:

Ava täpsem otsing