ERGO: Lõuna Kindlustusmaakler hoolib vaid iseendast

04. juuni 2008, 16:30

ERGO juhatuse liige Sergei Vahnitski sõnul
pole vahendustasude vähendamise vastu sõna võtnud Lõuna Kindlustusmaakler
huvitatud mitte klientide, vaid iseenda kasust.

Järgneb Sergei Vahnitski vastulause:

Lõuna Kindlustusmaakleri AS esindajad on unustanud, kelle nimel nad tegutsevad. ERGO on seltsina võtnud oma eesmärgiks liikluskindlustushinda all hoida ja seeläbi tegutseda kliendi huvides, kuid maakleri kirja sisust jääb vägisi mulje, et nende esiplaanil pole mitte kliendi huvid, vaid nende enda huvi teenindada seltsi priske vahendustasu eest. Tuletan meelde, et seaduse järgi on maakleri ülesandeks esindada kliendi huve, mitte teenindada seltse kindlustuste vahendamisega. Täna on Eesti turul välja kujunenud praktika, kus seltsid tasuvad teenuse eest, mida tegelikkuses osutatakse kliendile. Selline praktika pole seadusesse raiutud, seega ei saa ERGO ühtki seadust ka rikkuda.

Usun, et keegi ei vaidlusta seda, et vabaturu tingimustes on igal ettevõttel õigus valida, millist kanalit ta oma teenuste müümiseks kasutab. Seejuures on loogiline, et iga ettevõte eelistab efektiivsemaid kanaleid. Täna suudab ERGO müügitöötaja müüa liikluskindlustust kaks korda väiksema kuluga. Miks Lõuna Kindlustusmaakleri esindajate arvates ei suuda seda maaklerid? Kõik toimingud on ju täpselt samad.

Olen nõus, et liikluskindlustuse kahjumlikkust ei saa vähendada ainult ühe meetmega, vaid see eeldab meetmekompleksi. Seepärast ei piirdu ka ERGO ainult vahendustasude vähendamisega.

ERGO efektiivsus tuleneb sellest, et ta valib endale müügikanaleid, mis suudavad olla sama efektiivsed kui ERGO oma müügikanal. Teatavasti kujuneb tarbijale pakutava teenuse hind ühe komponendina ka müügikanali hinnast. ERGO huvi on vähendada survet liikluskindlustuse hinnatõusule, vaadates üle kõik kuluelemendid ja minimeerides neid.

Leian jätkuvalt, et on ebaõiglane, kui seltside jaoks kahjumit tootev kindlustusliik on kujunenud maakleritele kasumiallikaks. Kui seltsid pakuvad teenust minimaalsete kuludega, oleks elementaarne, et sama teevad ka maaklerid.

ERGO teatel jääb ettevõtte Lõuna Kindlustusmaakleri osakaal liikluskindlustuse vahendamisel alla 0,1%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. June 2008, 18:31
Otsi:

Ava täpsem otsing