KVKV: Hansapank hämab

Agnes Ojala 09. juuni 2008, 14:55

Blogi Kinnisvarakrahhi Visuaal autor
ei nõustu Hansapanga hinnanguga, mille kohaselt võiksid laenuintressid aasta
teises pooles langema hakata, ja nimetavad panga esindaja öeldut hämaks.

"Häirib Hansapanga häma ja ebaadekvaatsus," kirjutas KVKV, tuues välja Hansapanga eluaseme finantseerimise osakonna analüüsi- ja arendusjuhi Kersti Arro tsitaadi, mille kohaselt Euribori edasist tõusu ei ole karta, pigem on lootus, et see hakkab aasta teises pooles langema.

"Euribori intressifutuurid näitavad praegu, et on olemas 80% tõenäosust 0,25% suuruseks intressitõusus juba järgmisel intressiistungil juulis, järgmine intressitõus novembris ja väike tõenäosus on intressitõusks ka detsembris. Detsember on kõige ebatõenäolisem, järgnevatel kuudel tuleb veel infot jälgida," kirjutas autor intressitõusu tõenäosusest. Tema hinnangul võib küll juhtuda, et Euroopa Keskpank pärast järgmist istungit baasintressi enam ei tõsta, kuid ise ta sellesse ei usu. "Hästi arusaamatu on, kuidas nii kindlalt saab intressi langust lubada. Inflatsioon on Euroopas lähiajaloo tippude juures ja surved (nafta, toit, toorained) pole veel rahunenud," oli kirjutaja hämmeldunud.

Arro väidet, justkui oleks Euroopa Keskpangast tõusu asemel oodatu langust, nimetas KVKV autor suisa valeks. "Äärmiselt laiapõhjaline konsensus oli, et ECB (Euroopa Keskpank - toim) jätab intressi samaks. Kui üldse, siis tõesti turg oli kaua oodanud hiljemaks langust," seisis kirjas. Kindlasti ei oodatud langust möödunud nädala istungilt. "Järelikult Hansapanga kõneisik oli kas informeerimata või ajas teadlikult jama," märkis ta.

KVKV kirja kohaselt tekib Euribori languseks võimalus siis, kui krediidituru probleemid vähenevad. "Praegu on Euribor tõusnud seoses krediidituru surutisega ECB baasintressist päris palju kõrgemale. Kui vähenevad surutised krediiditurul, siis selle võrra langeb ka Euribor. Kuid see ei ole veel selge. Pärast ECB pressikonverentsi on pigem selge ECB meeleolu, mis oli intresside tõstmist soosiv," arvas autor.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. June 2008, 08:42
Otsi:

Ava täpsem otsing