Prantslased võivad pakkumist Eesti Telekomi emale tõsta

18. juuni 2008, 11:17

France Telecom on andnud vihjeid, et
ettevõte on valmis Eesti Telekomi suuromaniku TeliaSonera eest maksma kõrgemat
hinda kui 42 miljardit dollarit ehk pea pool triljonit krooni.

Suhtumise muutmine võib kahe ettevõtte läbirääkimistesse tuua murrangu. TeliaSonera lükkas 5. juunil France Telekomi pakkumise kohe tagasi, öeldes, et see on liiga madal. Hiljutistel investoritega kohtumistel on France Telecom aga viidanud, et on valmis Rootsi-Soome telekomifirma eest välja käima enam raha, viitas wsj.com läbirääkimistele lähedal olevale isikule.

Allika sõnul ootab France Telecom praegu TeliaSoneralt keeldumise kohta täpsemat vastust. Midagi ei ole veel otsustatud, kuid on selge, et niisama prantslased iseennast üle pakkuma hakata ei taha.

France Telecomi investorid ei ole TeliaSonera ostuplaanide üle kuigi rõõmsad, mistõttu on firma aktsia väärtus alates aprillist, mil ülevõtmisplaan teatavaks tuli, langenud 15%.

Ettevõtte juht Didier Lombard ütles pakkumist tehes, et annab TeliaSonerale otsustamiseks 15 päeva. Kuna aga eilseks ei olnud veel ühtegi märki läbirääkimiste jätkumisest, pikendati seda aega kahe nädala võrra.

Juuni alguses tehtud pakkumisega oli France Telecom valmis TeliaSonera ühe aktsia eest maksma 62 Rootsi krooni. Analüütikute hinnangul aga peaks pakkumine olema vähemalt 65 krooni, kuna 2000. aastal tuli firma börsile 85 krooniga ja dividende arvestades jääksid rootslased 65kroonise pakkumise juures oma investeeringuga nulli.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. June 2008, 10:20
Otsi:

Ava täpsem otsing