Samsungi eksjuht sai maksukuriteo eest kõva trahvi, kuid pääses vanglast

16. juuli 2008, 18:34

Ettevõttest seda 20 aastat juhtides kõva
üleilmse brändi arendanud Lee Kun Hee sai täna maksudest kõrvalehiilimise eest
Seouli kohtult kolm aastat tingimisi ja üle miljardi krooni trahvi.

Prokurör nõudis Lõuna-Korea võimsaima firma juhile seitset vangla-aastat ja kolm korda suuremat trahvi, kirjutas Reuters.

Lee Kun Hee (66) lahkus ametist pärast süüdistuste esitamist tänavu aprillis. Teda süüdistati 112,8 miljardi vonni (1,1 mld krooni) ulatuses maksudest kõrvalehoidmises. Mees avas väärtpaberikontosid oma abide nimel, sealt saadud tulu aga ei deklareerinud. Süüdistuse väitel oli peidetud isiklikke investeeringuid 4,5 triljoni vonni eest (45 mld krooni). Osa süüdistustest ei leidnud kohtus tõendamist. Lee ei jäänud süüdi ettevõtte ametiisikuna usalduse kuritarvitamises seoses Samsungi kahe tütarettevõtte aktsiate müügiga tema pojale. Väidetavalt müüdi aktsiad ebaõiglaselt madala hinnaga. Lee ise eitas igasugust seotust tehinguga. Samuti ei jäänud ta süüdi pistiseandmises - selle süüdistuse esitamiseks ei olnud prokuröridel võtta piisavalt tõendeid.

Prokurörid ütlesid eelmisel nädalal kohtus karmimat karistust nõudes, et riigi kohtud peaksid lõpetama oma leebuse kuritegudes süüdi mõistetud ärimogulite suhtes. Korruptsiooniskandaale on riigi majanduselus pidevalt olnud, süüdi mõistetud ärimehed ja juhid on aga väga harva reaalselt vanglasse sattunud. Eelmisel aastal mõisteti kolmeks aastaks vangi Hyundai Motorsi juht Chung Mong Koo. Selle aasta juunis aga lükkas järgmise astme kohus karistuse tingimisi edasi. Põhjenduseks leidis kohus, et mees on riigi majandusele selleks liiga tähtis, et teda vangi saata.

Samsungi kontsern koosneb 60 ettevõttest, kes müüvad mikrokiipe, mobiiltelefone, laevu, kortereid, tekstiili, kindlustust jpm. Lõuna-Korea ekspordist annab ettevõte viiendiku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. July 2008, 07:37
Otsi:

Ava täpsem otsing