Venemaa ähvardab kaubandussuhted Ukrainaga ümber vaadata

02. september 2008, 14:50

Venemaa majandusministeerium võib ümber
vaadata kaubanduslepingu Ukrainaga, kuna viimasest on saanud WTO liige, kirjutas
ajaleht Kommersant.

See võib mõjutada praegu Venemaa ja Ukraina vahel kehtivat vabakaubandust, sealhulgas toiduainete, taimsete ja muude kaupade importi Ukrainast, ütles lehele anonüümsust palunud ministeeriumi ametnik.

Ukraina on endiste Nõukogude Liidu liikmesriikide seas Venemaa suurim kaubanduspartner, kellest sai WTO liige selle aasta mais. Venemaa ise on liitumiskõnelusi pidanud juba 15 aastat, kuid Gruusia ründamine lükkab ilmselt liikmelisuse teadmata ajaks edasi.

Ukraina soov liituda NATOga ning toetus Gruusiale on suhted Venemaaga pingeliseks ajanud. Suhete pingestumise pärast on mures ka Euroopa Liit, kuna Ukraina kaudu kulgeb suurem osa Venemaa gaasi ekspordist Euroopasse.

Venemaa valitsus on andnud mitmele asutusele, sealhulgas majandusministeeriumile korraldusele esitada selle nädala lõpuks ettepanekud Venemaa ja Ukraina kaubandussuhete ümbervaatamiseks, ütles allikas.

Otsus on muutunud „väga poliitiliseks“ ning langetatakse president Dmitri Medvedevi ja peaminister Vladimir Putini tasandil, kirjutas Kommersant.

Sel nädalal on Ukrainasse oodata USA asepresidenti Dick Cheneyt, kes külastab ka Gruusiat ja Aserbaidžaani, et väljendada neile riikidele USA toetust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. September 2008, 14:36
Otsi:

Ava täpsem otsing