Uuring: ministeeriumides vohab eurorumalus

06. oktoober 2008, 20:18

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon
arutas täna uuringu "Eesti esindatus ja osalemine Euroopa liidu Ministrite
Nõukogu töörühmades" aruannet, kus viidati vajadusele parandada ministeeriumide
EL-alast mõistmist.

Komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni hinnangul pole rahaliste ressursside nappus ainus põhjus, mis takistab efektiivsemat tegutsemist, seisis riigikogu pressiteates. Uuringus on viidatud vajadusele parandada ka Eestis tegutsevate ministeeriumite erialaametnike Euroopa Liidu-alast mõistmist ja võimekust vahetult suhelda oma kolleegidega nii teistes liikmesriikides kui ka Euroopa Komisjonis ja Ministrite Nõukogus.

EL asjade komisjon otsustas 2008. aasta kevadel tellida uuringu Eesti esindatusest, et saada sõltumatu ja teaduslik hinnang Eesti 4 aasta pikkusele tegevusele Euroopa Liidus ning esitada vajadusel oma ettepanekud Eesti Euroopa Liidu-suunalise tegevuse edasiseks efektiivsemaks muutmiseks.

Uuringu kokkuvõttes nenditakse, et kuigi Eestil on suhteliselt lühike liikmesriigi kogemus ja piiratud ressursid, on võimalik veelgi paremini Eesti huve defineerida, neid ELis teadvustada ja veelgi efektiivsemalt osaleda Euroopa Liidu õigusloomes.

Uuringu teostas Eesti Diplomaatide Kool. Uuringut esitlesid komisjonis kooli direktor Ekke Nõmm ja asedirektor Vahus Made.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. October 2008, 12:55
Otsi:

Ava täpsem otsing