Siff: pronkssõduri käpardlik teisaldamine viis minu raha

31. oktoober 2008, 14:59

Suurettevõtja Endel Siffi sõnul polnud
möödunud aasta hea aasta, sest pronkssõduri teisaldamine mõjutas transiidiäri ja
kärpis ka isiklikku rahakotti.

„Kindlasti see hea aasta ei olnud, omad mõjud on pronksiöö sündmustel ja pronkssõduri käpardliku teisaldamise tõttu varises transiidiäri kokku. Eks see mingil määral mõjutas ka minu sissetulekut,“ kommenteeris Siff Äripäeva koostatud Rikaste TOP 500 ning lisas, et sellist pingerida ta ise tõsiselt ei võta.

Siff peab aga perspektiivikateks tehnoloogiaettevõtteid. „Mina olen oma valikud teinud, mina investeerin tehnoloogiafirmadesse, näen siin meeldivaid arenguid. See on valdkond, mis toob mulle rahuldust ja rõõmu,“ märkis Siff.

Teistele ettevõtjatele perspektiivikat investeerimisvaldkonda on Siffi sõnul raske soovitada. “Iga ettevõte teab ise, mida soovib teha. Kuid, eks aeg trügimiseks konkurentsitihedal turul praeguses majanduskliimas on ilmselt mööda saamas. Ilmselt panustamine tehnoloogiatesse on võimeline viima ettevõtja valdkondadesse, kus ta saab olla esimeste seas,“ märkis ettevõtja. Siffi sõnul on see aga ülesanne Eesti majandusele tervikuna. „Kuid, kas meie praegused poliitilised liidrid selle ülesande kõrgusel on, seda ma ei tea,“ lausus Siff.

Kõige rikkamate meeste Pandi, Hanschmidti ja Järvelille ettevõtte aadressil jagub ärimehel vaid kiidusõnu. „Ma arvan, et Tallink on Eestile väga tähtis ettevõte. See on Eesti lipulaev ja ma soovin nendele edu.“ märkis ettevõtja.

Endel Siff oli sel aastal 71. kohal ja tema vara väärtuseks hinnati 617 miljonit krooni. Eelmisel aastal oli ettevõtja kohal number 39 ja vara väärtuseks oli siis 705 mln krooni.

Eesti laevatranspordi kolm musketäri Hanschmidt, Pant ja Järvelill tõid Äripäeva rikaste TOPis koju kolmikvõidu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. November 2008, 19:53
Otsi:

Ava täpsem otsing