31. oktoober 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Gross: Rikaste TOPi esiots on kahtlase väärtusega

Jaekaubandusketi OG Elektra juhi ja omaniku Oleg Grossi sõnul oleks Äripäeva koostatud Rikaste TOP 500 esiots hoopis teine, kui oleks arvutatud maha ka kohustused.

„See esimene ots edetabelis on kahtlase väärtusega, seal on virtuaalne immateriaalne vara ja palju aktsiate õhku,“ kommenteeris Gross Äripäeva koostatud Rikaste TOP 500 esiotsa.

Oma koht edetabelis võiks Grossi sõnul isegi kõrgem olla. “See koht polegi kõige parem ja pole kõige täpsem, sest see metoodika on küsitav,“ lausus Gross, kelle sõnul võiksid teise metoodika korral tabelis nii mõnedki muutused toimuda. Antud metoodika puhul pole inimeste kohustusi maha arvutatud. „Kui kohustused ka maha arvutada, siis saaksime objektiivsema pildi“ lisas ettevõtja.

Oleg Gross usub, et tema ettevõtte tugevuseks on tegevusvaldkond ja väärtused. „See valdkond on esmane ja inimestele läbi kõigi aegade vajalik,“ lausus Gross, olenemata sellest, kas elu on kergem või raskem.

Eelolevatel aastatel löövad tema sõnul läbi just need valdkonnad, mis tegelevad tõsiste asjadega, sest need on jätkusuutlikumad. „Minu valdkond on kindlamal alusel ja kindlamalt garanteeritud. Meie oleme arvestanud põhimõtet, et võlg on võõra oma ja laenuraha peal me ei laiene,“ lausus Gross.

Tema sõnul ei saa kõiki asju rahas ja hetkehinnas mõõta, on olemas ka püsiväärtused ja Grossi jaekaubanduskett Elektra on just neid väärtusi arvestades üles ehitatud.

Küsimusele, kas õnn peitub rahas, ei saa Grossi sõnul üheselt vastata, sest see pole ainuke kriteerium. „Õnneks on kindlasti raha vaja, kuid see pole esmatähtis. Kuid, kui pole tervist, siis pole ka rahal ka mingit väärtust,“ märkis Gross.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt