Venekeelsed lehed kasvatasid maksuvõlgasid

10. november 2008, 16:34

Kui juuli lõpus Eesti venekeelsete lehtede
Den za Dnjomi, Molodjož Estonii ja Vesti Dnja maksuvõlg riigile kokku üle 2,21
miljoni krooni, siis novembriks on võlakoorem kerkinud ligi 3,7 miljoni krooni
suuruseks.

Den za Dnjomi omanikul Merger Meedia OÜ-l ületas maksuvõlg juuli lõpus miljonit Eesti krooni, eilse kuupäeva seisuga on Krediidiinfo andmetel võlg poole miljoni krooni võrra kerkinud. Lehe võlg küünib nüüd üle 1,58 miljonit krooni ning sellele lisandub intressivõlg. Samuti on krediidiinfo kodulehelt nähtav, et ettevõte pole ühte või enamat maksudedeklaratsiooni esitanud.

Dv.ee-le antud kommentaaris lubas Den za Dnjomi vastutav väljaandja Andres Tiisler miljonit ületava võlgnevuse likvideerida augusti jooksul ning sõlmida maksuametiga võlgade ajatamiseks graafiku. Kas tegemist on uue võlaga või suvel olnud võlale otsa kasvanud summaga, krediidiinfost ei nähtu.

Keskerakonnaga seotud Jüri Vilmsi Sihtkapitali väljaande Vesti Dnja maksuvõlgnevus oli suvisel ajal üle 666 000 krooni, eilse kuupäeva seisuga vaatab Krediidiinfost vastu veel sama palju paisunud 1,4 miljonile kroonile lähenev maksuvõlg, millele lisandub intress.

Kõige vähem on kasvanud Molodjož Estonii väljaandja Moles Kirjastuse maksuvõlg. Juulis ära toodud veidi rohkemast kui 543 tuhandest oli eilseks kerkinud üle 734 tuhande kroonine maksuvõlg. Viimasele lisandub ka pidevalt kasvav intress.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2008, 16:55
Otsi:

Ava täpsem otsing