Tõnis Oja • 10. november 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Ära on kukkunud ka dividendiaktsiad

Kui veel suvel kirjutas Äripäev investorirubriigis loo dividendiaktsiatest kui kindlast kaubast, siis praeguseks paistab ka selline lähenemine investoreid alt vedanud olevat.

Kui aktsiate hinnad hakkasid Tallinna börsil 2007. aasta veebruaris hirmsuure kiiruga kukkuma, siis langustrendile pidasid suhteliselt hästi vastu dividendiaktsiad Eesti Telekom, Norma, Tallinna Vesi ja praeguseks juba börsilt lahkunud Saku Õlletehas.

Äkitselt hakkas kõik muutuma - alates septembri algusest, mil hakkasid ära kukkuma Eesti Telekomi ja Norma, vähemal määral ASi Tallinna Vesi aktsiate hinnad.

Eile kukkus Norma aktsia hind üle kuue protsendi, 51,63 kroonile. Aktsiaga kaubeldakse 2002. aasta alguse hinna tasemetel. Eesti Telekomi aktsia hind langes veidi alla kahe protsendi, 78,23 kroonini. Telekomifirma aktsia hinnatase on madalaim alates 2002. aasta lõpust ning maksab vähem kui 1999. aasta veebruaris toimunud aktsiate esmaemissiooni (IPO) märkimishind, mis oli 85 krooni aktsia. Tõsi, erinevalt suuremast osast hilisematest börsileminejatest on Eesti Telekom aktsionäridele maksnud korralikult dividende - börsil oldud aastatega kokku 64,5 krooni aktsia kohta.

Norma on maksnud viimase kuue aasta jooksul dividende kokku 30 krooni. Ka ASi Tallinna Vesi aktsia hind on vajumas avaliku esmaemissiooni hinna (144,73 kr) kanti.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt