Kadrin Karner • 10. november 2008 kell 22:00

Swedbank likvideerib kaks kinnist fondi

Swedbanki kinnitusel kaalub fondivalitseja Hansa Investeerimisfondid praegu võimalike lahenduste seast parimat likvideeritavate fondide varade jaotamiseks investorite vahel.

Panga teatel on praegu fondidesse sisenenud kõigest 33 inimest ning paigutusi on tehtud 3,16 miljoni euro (ligi 50 miljonit Eesti krooni) ulatuses, mistõttu pole võimalik fonde investorite ootusele vastava efektiivsusega valitseda.

"Arvestades finantsmaailmas valitsevat ebastabiilsust on selge, et suuremat riski pakkuvad tooted ei ole pikas perspektiivis investorite jaoks enam atraktiivsed," ütles aripaev.ee-le ASi Hansa Investeerimisfondid fondijuht Fabio Filipozzi. Tema sõnul olid fondide sihtgrupiks riskialtimad investorid, kellele ei paku investeerimine tavapärastesse aktsia- või võlakirjafondidesse huvi.

Eilses Äripäevas oli teade, et AS Hansa Investeerimisfondid likvideerib fondid hiljemalt kuue kuu jooksul pärast teate avaldamist. Kõikide teiste fondide tegevus jätkub tavapärases korras, kinnitas Swedbanki esindaja Laura Käesel.

Swedbanki kodulehelt saab lugeda, et alates selle aasta juunist pakub Hansapanga privaatpangandus koostöös Hansa Investeerimisfondidega kahte uut hedge-fondi, mille alusvaraks on tuntud varahalduri GAMi fondid. GAMi hallatavate fondide vara kogumaht on ligikaudu 57 miljardit eurot.

Hetkel kuum