Raul Puusepp: kasumit sõi laienemine ja majanduslangus

Annika Matson 17. november 2008, 15:21

Tallinna Kaubamaja ASi juhatuse esimees
Raul Puusepp ütles saadetud kommentaaris, et ettevõtte kasumit sõi laienemine ja
majanduslangus.

"Kasumi osas on langus tingitud muutunud majandussituatsioonist ja meie laienemistest. Käibe kasvult ületavad nii meie supermarketid kui kaubamajad turu keskmisi kasvunumbreid," kommenteeris Puusepp.

Ta lisas, et viimane aasta on kontsernile olnud ajaloo aktiivseim laienemisaasta ja see on paratamatult mõjutanud varasemat kasumlikkuse näitajat. "Teisalt jälle lubavad praeguseks nö käima joostud uued kaubanduspinnad hea tundega vastu minna saabuvale jõuluajale," vihjas Puusepp tulevikule.

Puusepa sõnul pidurdasid üheksa kuu kasumi kasvu samad tegurid, mis tänavu esimesel poolaastal. Ümberehitustööde tõttu olid vahepeal suletud neli Selverit ning ette valmistati kaheksa Selveri avamist. Samuti jäi sellesse perioodi Selveri Läti tütarettevõtte tegevuse käivitamine. Lisaks mõjutasid kasumit dividendidelt makstud tulumaksu suurenemine ning kommunaal- ja tööjõukulude kasv.

Tallinna Kaubamaja kontsern teenis üheksa kuuga 151,7 miljonit krooni puhaskasumit, mis kujunes hoogsa arendustegevuse mõjul 46% võrra väiksemaks kui vastav näitaja mullu. Kontserni 2008. aasta üheksa kuu konsolideeritud auditeerimata müügitulu oli 4,7 miljardit krooni, kasvades aastaga 13%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. November 2008, 15:21
Otsi:

Ava täpsem otsing