Juhtimiskriisis Yahoo! otsib juhti

21. november 2008, 07:40

Ellujäämiseks hävitas Yahoo! iseenda,
pealkirjastas majandusleht The Wall Street Journal lühikommentaari pärast seda,
kui tarkvaragigant Microsoft oli internetifirma ülevõtmisest loobunud.

Mis aga veel hullem, Yahoo! hävitajaks võib olla veel kümmekond aastat tagasi edukaima internetifirma üks asutajatest Jerry Yang, kes teatas esmaspäeval, et astub niipea, kui nõukogu leiab ettevõttele uue juhi, oma ametikohalt tagasi. Paraku pole välistatud, et tema otsus ei suuda ettevõtet päästa.

Sest enne, kui uus boss on leitud, tuleb ettevõttel teha fundamentaalselt olulisemad otsused, vahendas analüütikute ning internetispetside arvamust The New York Times.

Kas tahetakse jääda iseseisvaks ettevõtteks ning laiendada tegevusi ning võidelda Google'iga kõige olulisemal võitlustandril, milleks on otsingud? Või tuleks ehk lõppude lõpuks kuulda võtta neid, kes soovitavad osa või kogu ettevõte müüa mõnele muule internetiäris osalejale, kelleks on kõige suurema tõenäosusega Microsoft?

Paljud Yahoo! aktsionärid eelistavad ja panustavad ülevõtmisele. Otsingumootorifirma aktsia hind reageeris Yangi tagasiastumise teatele ning lootusele, et Microsoft võtab Yahoo! üle üheksaprotsendilise hüppega. Kuid päev hiljem, kui tarkvaragigandi juht Steve Ballmer märkis, et Microsoftil ei ole Yahoo! üle võtmise huvi, aga on huvitatud koostöös otsingumootori vallas, kukkus aktsia hind viiendiku võrra.

Microsoft tegi selle aasta 1. veebruaril internetifirma aktsionäridele pakkumise 31 dollarit aktsia kohta, mis oli 61 protsenti aktsia eelmise päeva sulgemishinnast kõrgem. Paraku võttis Microsoft mais pakkumise tagasi, sest Yangi ja teiste nõukogu liikmete arvates oli pakkumine liiga madal.

Loe lisa tänasest Äripäevast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. November 2008, 07:40
Otsi:

Ava täpsem otsing