Liive: oleme mures raskustes klientide pärast

21. november 2008, 19:49

Järgmise aasta suruv seis majanduses teeb
ettevõtjad murelikuks, homse päeva peamiseks mureallikaks on neile kliendid, kes
võivad raskustesse sattuda ning kelle käitumist on raske ette aimata.

Eesti Energia juhi Sandor Liive sõnul ollakse mures raskustes klientide pärast, kellel on elekter ajutiselt või jäädavalt suletud. „Tahaksin, et teeksime energeetikas õigeid valikuid, kuid otsustamine käib koos riigiga ja see kõik on pikemaajalisem protsess,“ märkis Liive.

„Homse osas teeb murelikuks see, mis juhtub Eesti tarbijate ostukäitumisega. Aktsiisimaks on tõusnud, see langeb kokku majandussurutise probleemiga. Kutsun inimesi üles mitte tarbima salaalkoholi,“ lausus Liviko juht Janek Kalvi täna konverentsil "Eesti ettevõtlus 90". Samuti oli ta mures, et majandussurutis võib viia selleni, et üks osa nende ja riigi tulust lihtsalt kaob.

AS Estiko nõukogu esimehe Neinar Seli sõnul on samuti põhimure see, mis saab klientidest. Kuna ise oma tooteid otse ei müüda, siis annab vahepealne puhver ennast tunda. „Meil on üle 40% eksporti, kui vaadata nüüd Islandit ja Venemaad, siis nüüd ei tea ju kas raha tuleb või ei,“ märkis Seli.

Kalvi sõnul on ettevõtete puhul väga oluline usalduse küsimus. “Toiduainetetööstus ja pangandus on sarnased – müüakse usaldust. See pole pelgalt turundus, vaid kogemus,“ märkis Kalvi.

Eesti Energia juhi sõnul on tänapäeval võimalik kõike kopeerida, kuid teinekord on eristumine hoopis kasulikum.

Kliendid jäävadki odavamat elektrit soovima

Eesti Energia roolikeeraja Liive sõnul on tarbijate üldised harjumused muutunud, kuid mõni asi ei muutu iial. Näiteks see, et kliendid jäävadki alati soodsamat elektrit soovima. „Loodame, et nad siiski elektritarbimist sellest hoolimata jätkavad,“ lisas Liive läbi huumoriprisma.

Kalvi sõnul kõik harjumised inimestel siiski ei muutu, isegi kui karskus peaks sama mainstreamiks, siis pulmas või matustel võtab eestlane pitsi ikkagi.

Estiko juhi sõnul on klientide tarbimisharjumised aastatega totaalselt muutunud.

Kõik ettevõtjad olid veendunud selles, et nende ettevõte on ka 10 aasta pärast olemas ja tugevam kui kunagi varem. „Liviko võiks 10 aasta pärast endiselt kuuluda Eesti kapitalile, kui praegu on Vana Tallinn omamoodi Eesti nokia, siis võiks uusi peale tulla,“ märkis Kalvi.

Sandor Liive sõnul võiks 10 aasta pärast Eesti Energia tegutseda kogu Lääne-Mere piirkonnas ja olla globaalselt tugevam. Estiko juhi Seli sõnul pole tema aga kindel, kas nende ettevõte siis enam kamme tooda, kuid olemas ja tegusad ollakse kindlasti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. November 2008, 20:17
Otsi:

Ava täpsem otsing