ÄP fototoimetus • 24. november 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Madal hind sundis Eesti piimatootjad koostööle

Tulundusühistu Eesti Piimatootjate Koostöökogu teatel sai firmade ühistegevus alguse põllumeeste keskliidu algatusel augustis toimunud piimakonverentsil. "Põhjuseks oli ülimadalale langenud piima hind, mis ei kata enam tootmiskulusid," teatas koostöökogu.

Piimatootjate koostöökogu olulisimaks kiiret lahendust vajavaks probleemiks on väiketootjatelt piima kogumine. "Piimahindade langus ja väike tootmismaht sunnib tootmist lõpetama paljudel väikefarmidel, sest tööstused ei soovi enam teenindada farme, kus toodang on alla 15 tonni kuus," teatas koostöökogu.

Reedesel asutamiskoosolekul arutati ka ekspordi ja teenustööde tellimise võimalusi, piimasaaduste ladustamist, interventsiooni kokkuostuks valmistumist alates 1. märtsist 2009 ja tootjate oma piimatööstuse rajamist.

Tulundusühistu asutamiskoosolekul kinnitati selle nõukogu esimeheks Eestimaa Piimatootjate Ühistu esindaja Märt Riisenberg.

Lisaks osalesid koostöökogu asutamisel tulundusühistud Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liit ja Rakvere Piimaühistu, MTÜ Ühispiim ja AS Metsaküla Piim. Koostöökogu teatel liituvad lähiajal nendega ka teised Eesti suuremad piimaühistud.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt