Swedbank plaanib laenumarginaale tõsta

03. detsember 2008, 14:18

Swedbank, mis on seni ainus valitsuse
pangaabi paketiga liitunud Rootsi pank, plaanib risti vastupidi valitsuse
soovidele laenumarginaale tõsta.

„Ma usun, et meie laenumarginaalid tõusevad,“ ütles panga nõukogu esimees Carl Eric Stålberg majanduslehele Dagens Industri.

„Kogu turul on laenumarginaalid olnud äärmiselt madalal. Intress on riski hind ning pole mingit kahtlust, et finantsturgude praeguses stsenaariumis riskid kasvavad,“ ütles Stålberg.

Teised Rootsi suurpangad on valitsuse garantiiprogrammist esialgu kõrvale hoidnud, tuues põhjuseks muuhulgas seda, et ei taha koormata Rootsi maksumaksjaid.

Kriitikute sõnul on pikaajalise laenu hind läinud liiga kalliks, 0,35-0,40 protsendipunkti üle pankadevahelise rahaturu intressi pluss tasu riigile.

„Eks küsige ise kriitikutelt, mis hinnaga nad laenavad. Meie vaatevinklist oleme me laenu saanud headel tingimustel,“ ütles Carl Eric Stålberg.

Carl Eric Stålberg eitab intervjuus kuuldusi Swedbanki võimalikust tükeldamisest, millest Dagens Industri eile kirjutas. Samuti ütles ta, et ei usu devalveerimisse Balti riikides. „Paljude arvates ei ole see probleemi lahendus. Paljud räägivad hoopis sellest, et need riigid peaksid kiiremini saama euroga liituda,“ ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. December 2008, 12:01
Otsi:

Ava täpsem otsing