Rootsi riigi abipakett pankadele riskib läbi kukkuda

13. november 2008, 19:52

Rootsi pankadest on tänaseks vaid Swedbank
teatanud, et plaanib kasutada riigi lubatud laenugarantiisid, teised pangad on
jäänud eemale.

Keskpank hoiatab, et kogu pakett riskib läbi kukkuda.

Täna ütles Rootsi finantsturgude minister Mats Odell, et valitsus on valmis riiklike laenugarantiide tingimusi ümber vaatama kui sellest rohkem panku riikliku abipaketiga liituks. Tuleval nädalal kohtub minister suurpankade juhtidega, et teada saada nende eemalejäämise põhjused, kirjutas Rootsi majandusuudiste portaal e24.se.

Odelli sõnul ei ole riik kindlasti valmis järeleandmisteks pangajuhtide tasude osas – piirangud jäävad jõusse. Muus osas on võimalik muudatusi teha. Riigi peamine huvi on, et eluasemelaenude intressid langeksid ning firmad saaksid jälle laenu, ütles Odell.

Rootsi keskpanga juht Stefan Ingves kritiseeris riiklike garantiide plaani, millest pankadel on raske välja lugeda, palju garantiid neile maksma lähevad. „Pankadel on raske otsustada,“ ütles Ingves. See võib olla põhjus, miks pangad ikka veel kõhklevad.

Osad tingimused on kinnitamisel Euroopa keskpangas, kust vastused on viibinud.

Nii Odell kui Ingves on seda meelt, et garantiiplaaniga peaks liituma võimalikult palju panku. „See on vajalik, et turg kiiresti toimima hakkaks,“ ütles Ingves.

Keskpanga juht ei välista, et kogu pakett võib ka läbi kukkuda. „Jah, seda ei saa välistada. Praegu on vara öelda, kas ta hakkab tööle või mitte. Kui ei, tuleb kõik uuesti läbi mõelda,“ ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. January 2009, 16:59

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing