Artur Tooman • 7. detsember 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Kreenholmi tekstiilitööstus sai uue juhi

Rootsi omanike ettepaneku asuda Kreenholmi etteotsa võttis Poleštšuk vastu, sest "oli valus vaadata, kuidas aegamööda sureb välja üks Euroopa juhtivaid tekstiiliettevõtteid", kirjutas Viru Prospekt. Ametisse määramise päeval korraldas Poleštšuk esimese tootmisnõupidamise, kus nimetas põhjused, miks on praeguseks ettevõte halvas seisus ja kuidas on võimalik kriisist väljuda.

Uus peadirektor on veendunud, et Kreenholmil õnnestub taastada juhtiv positsioon Euroopa tekstiiliturul. Kriisist väljatulekuks on Kreenholmil olemas tänapäevane tehnoloogia, kvalifitseeritud spetsialistid ning poolteisesajandi pikkune tekstiili tootmise kogemus.

Eesti rõiva- ja tekstiililiidu juhi Meelis Virkebau sõnul on Kreenholmil palju potentsiaali saavutada juhtiv positsioon, sest neil on uued seadmed ja suure oskusteabega töötajad.

"Kreenholmi tehnoloogia on moodsamaid Balti riikides, Põhjamaades ja Ida-Euroopas," rääkis Virkebau. "Kui ta saab tõeliselt tublid spetsialistid taha, siis miks mitte? Annaks jumal, et neil läheks hästi," kommenteeris Virkebau Poleštšuki võimalust ettevõtte juhtivate sekka viia.

ASi Baltika juht Meelis Milder ütles, et tõesti oli kõrvalt kurb jälgida omaaegse Eesti tekstiilitööstuse lipulaeva vaikset hääbumist. "Kreenholmile suurte eesmärkidega kohaliku juhi määramine on hea uudis," kinnitas ta.

Üks on selge, et senine ärimudel pole ennast õigustanud. Tõsi on ka see, et pole ei õigeid ega valesid tööstusharusid, vaid on paremad või halvemad äriplaanid, ütles Milder.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt