Atonen: poliitikas olijatele tunduvad asjad ilusamad kui nad on

09. detsember 2008, 22:05

Tavidi nõukogu liige Meelis Atoneni
ütles president Toomas Hendrik Ilvese videoläkitust kommenteerides, et on
hea kui riigi eest vastutavad inimesed tunnistavad majanduses esinevaid
probleeme.

„Mina ja AS Tavid on sel juhul see nn hirmutaja olnud pikka aega,“ kommenteeris Atonen Ilvese kriisijuttu. "Hea, et vähemalt osadel riigi eest vastutavatel isikutel on see teadmine nüüd kohale jõudnud. Oleks võinud ka varem tulla. Loodame, et kõigil nendel, kes riigieelarve tegelevad, jõuab see kohale, et probleem on olemas.“

Atonen lisas: „Poliitikas olijatel tunduvad asjad pahatihti ilusamad kui nad tegelikult on. Ma arvan, et nii on olnud ka Eesti poliitikutega.“

"Kui aasta alguses oleks keegi ennustanud, et tänaseks ei ole Wall Streetil mitte ühtegi investeerimispanka, oleks seda inimest peetud selgelt nõrganärviliseks kriisi kuulutajaks," sõnas Arakas.

"Selliste välisšokkidega ei osanud ükski analüütik ega ühegi riigi president eelmisel aastal samal ajal arvestada. Nüüd tagant järgi tarkusega rünnata on minu arvates ebaõiglane," lisas Arakas.

ASi Estiko nõukogu esimehe Neinar Seli käitus president tänaseid karme sõnu öeldes aga õigesti. Seli sõnul on presidendi üks olulisemaid ülesandeid tasakaalu säilitamine. “Minu meelest käitus president ainuõigelt, ka minu sümpaatia ei kuulu paanika ega kaose õhutajatele,” kommenteeris Seli.

“Majandus sõltub usust ja emotsioonist ning mõte ja sõna määravad paljus edasise liikumise suuna. Olen nõus, et optimismi oli möödunud aastal liiga palju, samas pole meil mõtet kohe ka teise äärmusse vajuda – fanatism pole pikas perspektiivis produktiivne,” selgitas ta.

“Olen juba varem öelnud, et mul pole plaanis end ise hävitada, see tähendab turgu alla rääkida – olukord sektorite kaupa on erinev ning sellesse tuleb suhtuda kaine mõistuse ja mõõduka optimismiga – kriisi tuleb käsitleda kui võimalust,” märkis Seli.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. December 2008, 09:41
Otsi:

Ava täpsem otsing