Haapsalu linnapea: ehitamiseks on aeg soodne

18. detsember 2008, 17:25

Kuigi reitinguagentuuri Moody's
raporti järgi satuvad peagi tule alla liiga optimistlikud
omavalitsused, on Haapsalu linnapea Ingrid Danilovi sõnul just praegu hea aeg
ehitamiseks.

Haapsalu linnapea Ingrid Danilovi kinnitusel on linnal kaelas olev laen pingestanud järgmise aasta eelarvet. Linnavalitsus on külmutanud palgad nii endal kui kõikides allasutustes. "Oleme vähendanud oluliselt tegevuskulusid, kuid teisalt on aeg ehitamiseks jällegi soodne, sest ehituse hinnad on hanke tulemusena langenud ligi kolmandiku võrra," märkis Danilov.

Haapsalu on linnapea sõnul koostanud majanduslanguse tingimustes konservatiivse eelarvestrateegia aastateks 2009-2013, mille järgi järgmise aasta eelarves vähenevad tulud 8,5%, sh füüsilise isiku tulumaks 1,2%. "Kulude poolel näeme ette ka võetava 32 miljoni krooni laenamisega seonduvaid kulusid," lisas ta. Danilovi sõnul on nende investeeringute puhul tegu ELi fondidest rahastatava Haapsalu Kultuurikeskuse renoveerimisega, mida ei saa edasi lükata.

"Majanduslangus vaatab väga tõsiselt vastu ka kohalikes eelarvetes," ütles Danilov järgmise aasta kohta. Kartus on, et 2010. aasta võib tulla isegi keerulisem, lisas ta.

"Oleme olukorrast piisavalt teadlikud ja pigem pessimistid kui optimistid," lausus Haapsalu linnapea. Tema sõnul tegeletakse teadlikult vaid nende investeeringutega, millele ollakse juba saadud ELi toetus ja linna poolt võetava laenuga kindlustatakse kohustuslik kaasfinantseerimine.

"Kõik ülejäänud varem kavandatud investeerimisprojektid oleme lükanud kaugemasse tulevikku ja lähemad kaks aastat näitavad, milleks me üldse lähiaastatel võimelised oleme," lisas Danilov.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. December 2008, 20:57
Otsi:

Ava täpsem otsing