Hiina on valmis abistama “paha” Taiwani kriisiga võitlemisel

20. detsember 2008, 20:01

Tänasel kohtumisel aplodeerisid Hiina
ettepaneku peale vajadusel finantskriisist räsida saanud saart aidata eriti
tugevalt Taiwani ärimehed, kirjutas China Daily, Hiina valitsuse kontrollitud
ajaleht.

“Kui üleilmne majandusolukord veelgi halveneb ja Taiwan palub raskustest jagu saamiseks abi, siis emamaa teeb selleks oma parima,” ütles Shanghais toimuval laiemal kohtumisel Hiina kommunistliku partei keskkomitee poliitbüroo tegevkomitee liige Jia Qinglin. Sellele järgnesid soojad kiiduavaldused 400 mõlema poole esindajalt, eriti aga Taiwani äritegelastelt.

Tegu on järjekordse sammuga kahepoolsete suhete soojenemisel, mis on viimasel ajal toimunud. Sellest nädalast on olemas omavaheline otselaevaühendus, igapäevane otselennuühendus ja postiühendus.

Taiwani saar eraldus Hiinast Kuomindangi partei juhtimisel 1949. aastal, kuna ei soovinud olla kommunistliku Hiina osa. Sealne majandussüsteem pole kunagi olnud pea peale pööratud erinevalt emamaast, kes pole teda kunagi iseseisva riigina tunnustanud. Sellest hoolimata on sidemed laienenud, toimub elav kaubavahetus ja Taiwani ettevõtted on teinud Hiinasse suuri investeeringuid. Taiwan on avatud Hiina turistidele, ehkki nende arv on loodetust väiksem. China Daily andmeil oli Taiwani investeeringute maht Hiina majandusse oktoobri seisuga 47 mld dollarit kokku 77000 projektis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. December 2008, 20:01
Otsi:

Ava täpsem otsing