Padar: ministeeriumite kärpe jaotus vajab veel täpsustamist

05. veebruar 2009, 21:47

Pärast viis tundi kestnud pingelist
vaidlustemaratoni Stenbocki majas läbis 8miljardiline eelarvekärbe
valitsuskabineti kadalipu ning ootab viimast vormistamist.

„Võrreldes eile öösel paberile pandud kärpenumbritega põhimõtteliselt midagi ei muutunud ja nendega on sama seis,“ ütles rahanduminister Ivari Padar Äripäevale pärast valitsuskabineti istungi lõppu, mis ei möödunud ilma vaidlusteta.

Välja arvatud tuludest sõltuvad kulud, olid kõik kärpekohad diskussiooni all. Kõige enam tuliseid vaidlusi tekitanud punkt oli Padari sõnul administreerimiskulude kärped. Ministeeriumide tegevuskulude kärpeprintsiibid on küll paigas, kuid täpsustada tuleb veel kärbitava 1,49 miljardi jaotust ministeeriumite vahel ja sees.

„See on väga valus ja väga sisuline teema, kus on hästi palju erinevaid artikleid, mille puhul tuleb otsuseid langetada. Samas peavad kõik ministrid säilitama oma ministeeriumi ja valitsemisala suutlikkuse toimida. Selle pärast olen ma populistlike kilgete puhul, et võtame valitsemiskulusid 20%vähemaks, üheksakordne mõõtja. Imearstidesse, kes räägivad, kui lihtne see on, ma ei usu,“ ütles Padar.

18. veebruaril peab lisaeelarve eelnõu olema riigikogule esitamiseks valmis ning kahe nädala jooksul tuleb see koos kõigi vajalike õigusaktide muudatustega ära teha. „Eks enne seda lähevad ka kõik nädalavahetused käiku, et jõuaks vajalikud viimased liigutused ära teha,“ nentis Padar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. February 2009, 07:43
Otsi:

Ava täpsem otsing