Pangad: miljardilisest rahasüstist jääb ettevõtetele väheks

11. veebruar 2009, 08:22

1,2 miljardit krooni riigiabi pankadele, et
need raha eksportivaile ettevõtteile edasi laenaks, on kui piisk vett kuumale
kerisele.

Swedbanki ettevõtete panganduse juht Artjom Sokolov märkis Postimehele, et valitsuse abipakett on tervitatav, aga viimase poole aasta jooksul on kuu keskmine ettevõtete laenude käive olnud 7,3 miljardit krooni. «Ühekordne 1,2 miljardi krooni suurune abi jagatuna pikema perioodi peale on paraku üsna väike summa, et avaldada märgatavat mõju,» lausus Sokolov.

«Uute ettevõtlusprojektide maht on praegu väga väike, sest ettevõtted tegelevad peamiselt oma äri säilitamisega käibelanguse tingimustes,» lausus SEB juht Ahti Asmann, kelle sõnul on SEB valmis riigiabi klientidele vahendama. «Efekti andmiseks peaks riigi abiga antav laen olema kaks-kolm protsenti odavam panga tavatingimustel antavast laenust.»

Esmaspäeva õhtul kiitis valitsuskabinet heaks minister Juhan Partsi esitatud riigi tugipaketi ettevõtete finantseerimiseks kogumahus 5,7 miljardit krooni. Tugipaketis välja pakutud neli abimeedet on mõeldud väikese ja keskmise suurusega Eesti eksportivate ettevõtete finantseerimisprobleemide leevendamiseks.

Maksimaalne laenusumma ühele ettevõttele võiks olla 30 miljonit krooni ning ekspordi osakaal ettevõtte käibest peaks olema vähemalt 20%. 5,7 miljardit kroonise tugiprogrammiga saab toetada 1300 ettevõtet, mis moodustavad 45% sihtgrupi ettevõtete arvust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. February 2009, 08:22
Otsi:

Ava täpsem otsing