Donald Trumpi kasiinokett läheb pankrotti

17. veebruar 2009, 10:12

Meelelahutus- ja kinnisvaraärimehele Donalt
Trumpile kuuluv kasiinogrupp Trump Entertainment Resorts esitab ilmselt täna
kohtule pankrotikaitse avalduse, kirjutab The Wall Street Journal.

Allikatele tuginedes väidab ajaleht, et ettevõtte nõukogu kiitis otsuse heaks eile. Ajalehe sõnul läheb Trump Entertainment pankrotikohtusse juba kolmandat korda. Eelmine kord väljus ettevõte kohtu kaitse alt 2005. aastal.

Uudisteagentuur Reuters kirjutab, et kohtudokumentide kohaselt ongi ettevõte esitanud dokumendid New Jersey pankrotikohtule.

Kinnisvaramoguli ning kasiinoketi võlausaldajate vahel on läbirääkimised käinud juba kuid. Konflikt kulmineerus reede hilisõhtul, mil Trump, kes on ettevõtte asutaja, astus nõukogu esimehe kohalt tagasi. Nõukogust astus tagasi ka tema tütar Ivanka.

Trumpi käes on 28 protsenti Trump Entertainment Resort aktsiatest, mille hind oli reedel 23 USA senti. Aasta tagasi maksis aktsia 4 dollarit.

Donald Trump on üks värvikamaid USA ärimehi. Ajakiri Forbes hindas 2007. aasta oktoobris tema vara väärtuseks 3 miljardit dollarit.

Muuhulgas oli ta ka meie TV3s eduka tõsieluseriaali "Mantlipärija", mille peategelaseks siin oli Olympic EG suuromanik Armin Karu, produtsent ja peategelane.


Donald Trump Donald Trump

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. April 2009, 10:17
Otsi:

Ava täpsem otsing