Ansip: 70%-ne intress SMS-laenult sulaselge liigkasuvõtmine

16. märts 2009, 20:51

60-70% aastaintressi SMS-laenudelt peab
peaminister Andrus Ansip röövellikuks ja ehtsaks liigkasuvõtmiseks.

„Ma ei pea õigeks saata ühiskonda signaal, et Eesti Vabariigi riigikogu peab näiteks 60-70%-list aastaintressi määra aktsepteeritavaks ja loomulikuks,“ vastas Ansip täna riigikogus toimunud arupärimisel. „Isegi jutt sellest, et see on märksa madalam kui 1000%-line intress, ei muuda minu arusaamist sellest, et 60 või 70%-line intressimäär on praegusel ajal sulaselge liigkasuvõtmine,“ märkis peaminister lisades, et sellist röövellikku intressi ei saa õigeks pidada.

Peaminister toonitas, et valitsus ei ole põhimõtteliselt vastu, et seadusest tulenevad raamid tarbijaga sõlmitava krediidilepingu alusel tasumisele kuuluva intressi suuruse kohta seadustatakse, kuid kindla piiri sätestamine, mille ületamine toob lepingu tühisuse, pole parim lahendus.

Põhjenduseks ütles Ansip, et seaduse loomisel puudub võimalus näha ette kõikki elulisi olukordi ja võtta arvesse kõikki asjaolusid. Konkreetse maksimaalse intressimäära sätestamine võib minna põhiseadusega vastuollu, mistõttu soovitigi fikseeritud intressimäärast loobuda, vastas peaminister küsimusele, milline on valitsuse seisukoht eraisikute tarbimislaenude intresside piirmäära kehtestamise osas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. March 2009, 20:18
Otsi:

Ava täpsem otsing