Lang jätaks kiirlaenudele ja leivale piirhinna kehtestamata

23. märts 2009, 20:03

Justiitsminister Rein Lang ütles riigikogus
SMS-laenude teemalisele arupärimisele vastates, et kiirlaenudele maksimaalse
intressimäära piirangu seadmine oleks põhiseadusvastane. Ühtlasi tänas minister
riigikogu, et see ei ole veel piimale ja leivale piirhinda kehtestanud.

"Sätestades seaduses lubatava kõrgeima intressimäära, võib see teatud olukorras osutuda isikuomandi põhiseadusevastaseks piiranguks. Põhiseaduse § 32 lõike 2 alusel on isikul piiramatu vabadus oma omandit kasutada. Isikuomandiks oleks siinkohal isikule kuuluv raha. Raha kasutamise all tuleb mõista kindlasti ka raha väljalaenamist ja selle eest intressi võtmist. Seades seadusesse intressi piirmäära, takistame isikut oma raha vastavalt soovile kasutada. Isiku õigust oma raha kokkulepitud intressimääraga välja laenata saab piirata üksnes põhiseadusest tulenevat korda järgides," selgitas minister.

Lang ei saanud mööda ka sõnasõja pidamisest keskerakondlase Marika Tuusiga. Nimelt tahtis Tuus teada, miks ikkagi oravaparteilased "liigkasuvõtjaid" kaitsevad ja käte-jalgadega kiirlaenudele intressipiirangu vastu sõdivad.

"Ma majandusteoreetilist loengut teile, proua Tuus, ei hakka siin pidama. Ma tean teie põhimõttelist arusaama maailma asjadest, et Riigikogu võiks kehtestada ka piimale ja leivale piirhinna. See on ebamõistlik, selle tulemused on katastroofilised ja, jumal tänatud, Eesti Riigikogu seda seni tegema läinud ei ole," iroonitses Lang.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. March 2009, 20:18
Otsi:

Ava täpsem otsing