Spaa juht: Vene turist tahab kiiret piiriületust

15. aprill 2009, 14:48

Kindlasti annavad erinevad meetmed tulemuse
turistide Eestisse meelitamisel, aga tänaseks põhiprobleemiks peab Meresuu
Spa Hotel juht Tarmo Bachmann transpordiühenduse ja piiriületuse sujuvamaks
muutmist.

„Vene turistide puhul on erinevad ostud Eestist kindlasti olulised ja tax free piirmäära alandamine annab kindlasti teatava efekti, kuid mitte 45 000 turisti aastas,“ kommenteeris Bachmann majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist alguse saanud plaani alandada tax free piirmäära ning suurendada sellega Eestit külastatavate turistide arvu vähemalt 45 000 võrra aastas.

Narva-Jõesuus tegutseva spaahotelli juht peab olulisemaks teemaks transporti ehk kuidas Eestisse tulla. Ta soovitab juba toimivate liinide parandamist, näiteks vajadusel rongile vaguneid juurde panna või tihendada lendusid Moskvast või uute lennu ja rongiliinide loomist Peterburi ja Tallinna vahel.

Piiriületus nelja tunniga ei ole normaalne

Lisaks sellele peab ta eriti oluliseks lihtsustada piiriületust. „Eelmisel nädalal külalised St.Peterburgist olid väga õnnelikud, kui said 4 tunniga üle piiri, sest tavaliselt läheb kauem! See ei ole normaalne 2009. aastal!,“ rääkis Bachmann. Ta möönis, et pool tundi või tund oleks maksimumaeg, mida inimesed on üldse valmis piiriületamiseks kulutama. „Kui see aeg on pikem, tulevad siiapoole ikka need, kellel väga vaja, mitte need, kes siia tegelikult tulla tahaksid.“

Kuigi juht peab vajalikuks ka viisade väljastamise kiiremaks muutmist, nentis ta, et selles osas on märgata edasiminekuid. „Kuigi tunne on, et teatud hetkel napib ennekõike inimjõudu, kes saatkonnas või konsulaadis viisadega tegeleksid,“ lisas ta.

Bachmann on veendunud, et istume meepoti otsas ehk meil on väga palju, mida Venemaa külalistele pakkuda, sest täna on meil neid rohkem vaja kui neil meid.

Meresuu esimese kvartali külastajatest 13% Venemaalt

2009. aasta kolme kuuga külastas Meresuud üle 6000 külalise, kellest 800 (13%) olid Venemaalt. Samuti on juhi sõnul just Venemaalt saabunud need, kes veedavad Meresuus aega 3-4 päeva, samal ajal kui tavaklient peatub umbes 1,5-2 päeva.

Hotelli täituvus on keskmisel olnud 50%, jäädes veidi küll prognoositule alla, möönis Bachmann. „Mis rahasse puutub, siis loomulikult loetakse raha palju hoolikamalt ja vaadatakse hoolega erinevaid pakkumisi,“ rääkis juht ning lisas, et peale hinna tuleks tähelepanu pöörata ka sisule ehk mida puhkusele minnes teha saab. „Kui valid ainult hinna järgi, siis võid saada küll soodsalt, kuid mitte seda, mida sa puhkusel olles tegelikult teha tahaksid,“ võttis ta vastuse kokku.

Tööturu elavdamiseks ja tööhõive suurendamiseks tegi majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ettepaneku alandada tax free piirmäära praeguselt 2000 kroonilt 1000 kroonini, mis võiks tuua Eestisse vähemalt 45 000 uut Venemaa turisti ja ligi 120 miljonit lisakrooni. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi hinnangul võib tax free piirmäära alandamine ning selle tulemusel prognoositav väliskülastajate arvu suurenemine mõjuda positiivselt tööhõivele välisturistide teenindamisega seotud ettevõtetes, säilitades või luues uusi töökohti nii jaekaubandus-, teenindus-, majutus- kui toitlustusettevõtetes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. April 2009, 15:30
Otsi:

Ava täpsem otsing