Estravel: vene turist on ostualdis

15. aprill 2009, 15:30

Majandusministeeriumi plaanis alandada tax
free piirmäära ja soodustada sellega Venemaalt tulevate turistide arvu
suurenemist on iva, kuna vene turist tahab Eestis soodsalt poodelda.

“Kuna vene turist on üldiselt ostualdis, siis kindlasti on piirmäära alandamine ahvatlev,” ütles Äripäevale antud kommenteeris Malle Pottsepp, Estraveli asepresident Balti tootesuuna alal. Ta selgitas, et kuna hinnad Eesti poodides on näiteks Moskvaga võrreldes märksa soodsamad ja lisades tax free tagastuse, oleks hinnavahe veel atraktiivsem.

Mingil määral soodustaks meede ka tööhõivet kaubandus- ja teenindussfääris, leidis Pottsepp.

Estraveli kinnitusel ei ole võrreldes mullusega sissetulevas- ja siseturismis olulist langust ega tõusu. “Majandusolukorda arvestades läheb ootuspäraselt,” kommenteeris Estraveli kommunikatsioonijuht Mari-Liis Rüütsalu. Reisijate hulk ja ka meie mahud on vähenenud nii avaliku- kui erasektori ärireisijate arvelt, lisas ta.

“Puhkusereiside osas on langus väiksem ja tundub, et inimesed püüavad puhkamise arvelt kokku hoida viimase võimalusena,” ütles Rüütsalu, kelle sõnul olid puhkusereiside hinnad konkurentsi tõttu juba eelmise aastal madalad, kuid aastases võrdluses on hinnatase jäänud samaks.

Sissetulevas turismis on märgata reiside lühenemist, samuti on lühenenud märgatavalt puhkusereiside planeerimise ja broneerimise aeg. „Konverentsi-ja incentive ehk innustusreiside osas on trendiks väiksemate eelarvetega üritused,” märkis Pottsepp ning lisas, et sagenenud on ka ürituste annuleerimised- näiteks otsustatakse üritus läbi viia hoopis kodumaal.

Rüütsalu sõnul Eestist välja reisitakse soodsate lennupiletite tõttu palju kaugematesse sihtkohtadesse, mis senini olid kättesaamatud. “Ka on hea minek endiselt taskukohastel pakettreisidel,” lisas ta.

Ärireisijad proovivad hakkama saada võimalikult väikese eelarvega - hommikul sinna, õhtul tagasi, selgitas Rüütsalu ning lisas, et sellega hoitakse kokku ööbimise arvelt.

Tööturu elavdamiseks ja tööhõive suurendamiseks tegi majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ettepaneku alandada tax free piirmäära praeguselt 2000 kroonilt 1000 kroonini, mis võiks tuua Eestisse vähemalt 45 000 uut Venemaa turisti ja ligi 120 miljonit lisakrooni. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi hinnangul võib tax free piirmäära alandamine ning selle tulemusel prognoositav väliskülastajate arvu suurenemine mõjuda positiivselt tööhõivele välisturistide teenindamisega seotud ettevõtetes, säilitades või luues uusi töökohti nii jaekaubandus-, teenindus-, majutus- kui toitlustusettevõtetes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. April 2009, 15:30
Otsi:

Ava täpsem otsing