Kohus algatas Onistari omaniku Savenkovi pankrotimenetluse

29. mai 2009, 16:30

Harju maakohus algatas eile ASi Grand
Marketing avalduse alusel Onistari omaniku Igor Savenkovi eraisiku
pankrotimenetluse.

Ametlike Teadannete andmetel määrati asjas ajutiseks pankrotihalduriks Urmas Tross, kes asja kommenteerida ei saanud, kuna määrus pankrotimenetluse algatamise kohta pole veel temani jõudnud.

Miks Grand Marketing Savenkovi pankrotti taotleb, võlausaldaja advokaat Viktor Särgava öelda ei saanud. "Klient palus seda teemat mitte kommenteerida," rääkis Särgava vaid.

Harju maakohtu pressiesinõuniku Kristina Otsa sõnul toimub pankrotiavalduse läbivaatamine Kentmanni kohtumajas 11. juunil.

Ametlike Teadaannete kohaselt peatatakse Igor Savenkovi vara suhtes toimuvad sundtäitmised. Võlgniku osavõtt kohtuistungist on kohustuslik ning pankrotimenetluse alustamise määrus edasikaebamisele ei kuulu.

Pankroti taotlev Grand Marketing oli 2003. aasta jaanuaris pankrotistunud ASi Rapla Dairy üks suurimaid võlausaldajaid, kirjutas Äripäev selle aasta veebruaris.

Ettevõte tegeleb kaubandus- ja vahendustegevusega, transporditeenuste, kinnisvaratehingute, ettevõtete haldimise, investeerimisalaste konsultatsioonide ja väärismetallide ning neid sisaldavate komponentide ostmise ja müügiga.

Grand Marketingi juhatuse liikmed on äriregistri andmetel Žanna Demidova ja Andrei Žukov. Firma kuulub Suurbritannia ettevõttele KSV Asset Mannagement Ltd ja Tedhall Investments Ltd ning Tallinnasse registreeritud ASile Leonarda Invest.

Jaanuaris kirjutas dv.ee, et Onistari omanik Igor Savenkov tõrjub kuuldusi, nagu lõpetaks võlgades alkoholitootja tootmise. Onistari juhatuse liikme Vladimir Fonini sõnul on nende võlad küll tõepoolest suured, kuid ka nende endi koostööpartnerid on neile võlgu, kogusummas toona ligi 30 miljonit krooni. Fonini kinnitusel tegeleb ettevõte aktiivselt võlgade sissenõudmisega.

Onistari võlad küünivad krediidiinfo andmetel tänase päeva seisuga üle 37 miljoni krooni, millele lisandub ligi 8,5 miljonit krooni intressi.

Märtsis kirjutas Äripäev, et kohus algatas hiigelsuure maksuvõla tõttu arestitud pangakontodega Onistari saneerimismenetluse.

Kes on Andrei Žukov?
- Andrei Žukov oli aastaid Tallinna Äripanga juht, kuni ta finantsinspektsiooni nõudmisel 2006. aastal ametist tagandati. Põhjendus – panga omanike ja nende äride läbipaistvusega polnud kõik korras.
- Žukovile kuulub firma Leonarda Invest kaudu üle neljandiku Tallinna Äripangast. Oma osalust tunnistas ta alles 2006. aastal. Enne seda esindas tema osalust advokaadibüroo Laus Partnerid, kellega ta praegugi tihedalt koostööd teeb.
- Leonarda Investiga käis Rapla piimatööstuse ja 140 miljoni krooni pärast aastaid kohut afgaanist endine piimatööstur Yaqub Haidary.
- Leonarda Invest kaupleb väärismetallidega. 2007. aasta majandusaruandes nimetatakse seda perspektiivikaks äriks, millesse tehtavate investeeringute mahtu 2008. aastal kindlasti suurendada tuleb. 2006. aasta lõpus oli firmal väärismetallidesse investeeritud ligi 41 miljonit krooni. Võrdluseks – Eesti Panga šeifides oli samal ajal kulda 62 miljoni krooni eest.
- 2007. aastal omandas Andrei Žukov turismitaluks sobiva kinnistu Harjumaal ning jahi.
- 2007. aastal asutas Leonarda Invest tütarfirma Panaviatic, mis opereerib Learjet 60 tüüpi reaktiivlennukit.
- Andrei Žukov omas ka Tallinna Äripangale kuulunud Teatri Maja, mille ta müüs kinnisvaraärimees Märt Vooglaiule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2009, 14:47
Otsi:

Ava täpsem otsing