Savenkov: mul on piisavalt vara, et jõuda võlausaldajaga kokkuleppeni

11. juuni 2009, 14:21

Harju maakohus rahuldas täna Igor Savenkovi
võlausaldaja Grand Marketingi avalduse kohtuistungi edasilükkamise osas, kuna
pooled on huvitatud läbirääkimiste teel küsimuste lahendamisest.

Harju maakohus algatas mai lõpus ASi Grand Marketing avalduse alusel Onistari omaniku Igor Savenkovi eraisiku pankrotimenetluse. Mehe kohal ripub pankrotioht isikliku käenduse tõttu, mida ta andis pandimaja pidava Kiirlaenude ja Kinnisvara ASi võetud kolme miljoni euro (47 mln kr) suurusele laenule. Kuna laenusaaja Sergei Smetanale kuuluv pandimajafirma ei maksnud õigeks ajaks laenu ära, nõuab laenuandja Grand Marketing raha tagasi laenu käendanud Savenkovi käest.

Tänasel kohtuistungil palus võlausaldaja esindaja advokaat Andrei Veressov kohtuistungi edasi lükata, kuna võlausaldaja ja võlgnik alustasid läbirääkimistega. Kohtusaalis fikseeriti läbirääkimiste lõplikuks tähtajaks 29. juuli.

Ajutise pankrotihalduro Urmas Tross sõnul on Savenkovil tänase päeva seisuga piisavalt vara, et oma küsimusi kokkulepete teel lahendada. "Kindlasti ma leian, et kui pooled on sõlmimas kokkulepped, siis on see väga hea põhjus taolistes küsimustes tähtaja andmiseks," kommenteeris Tross. Kui pooled ei jõua omavahel kokkulepeteni, toimub järgmine kohtuistung selles küsimuses 3. septembril.

Igor Savenkov põhjendas võlavaidluse kohtusse jõudmist sellega, et ta oli vahepeal puhkusel ega jõudnud kõiki vajalikke asju ära vormistada. "Tulin esmaspäeval puhkuselt ja nende kolme päeva jooksul ei jõudnud kõiki kokkuleppeid ametlikult ära vormistada," ütles ta.

Savenkovi sõnul on ta jõudnud võlausaldaja Grand Marketingiga lahenduseni. "Me oleme juba kokkulepped teinud, mul on vara olemas ja panen selle tagatiseks ja maksan mingisuguseid rahasid ka," märkis Savenkov. "Juhtus niimoodi, kõikidel juhtub," kommenteeris ta tekkinud võlga. "Ma andsin käenduse ja nüüd pean oma tegude eest vastutama ning neid küsimusi lahendama," lisas Savenkov.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. July 2009, 08:23
Otsi:

Ava täpsem otsing