Taliga: üldstreiki võidakse ära kasutada muudel eesmärkidel

29. mai 2009, 08:17

Eesti Ametiühingute Keskliidu (EAKL) juht
Harri Taliga möönis, et juunis toimuvaid protestiaktsioone võivad ära kasutada
need jõud, kes taotlevad töötajate probleemide lahendamise asemel muid
eesmärke.

"Kindlasti ei saa välistada seda võimalust, et meie protestimeeleavaldustest püüavad profiiti lõigata need jõud, kes tegelikult ametiühingutega seotud ei ole. Kuid meie omalt poolt teeme kõik selleks, et mingeid ekstsesse ei toimuks," vahendas Taliga ETV saates "Terevisioon" öeldud sõnu ERR uudisteportaal.

Taliga märkis, et ametiühingutel on piisavalt kogemusi meeleavalduste läbiviimisega ning sealjuures arvestatakse praeguse olukorra spetsiifikat. "Meil on ka oma korrapidajad ja kindlasti tuleb kaasata turvafirma - need on asjad, mida meie omalt poolt teha saame," ütles ametiühingute juht.

Taliga sõnul on inimeste rahulolematus tekkinud olukorraga väga suur. "Poliitikud elavad kuskil omas maailmas ja see, kuidas inimesed peavad toime tulema, neid eriti ei huvita. See on väga selgelt tunda," ütles Taliga ning lisas, et EAKL on omalt poolt pigem püüdnud pingeid tagasi hoida, aga on palju selliseid organisatsioone, kes on juba mõnda aega nõudnud resoluutsemaid samme töövõtjate probleemide lahendamiseks.

"Kui enam kuulda ei taheta, siis tuleb teistmoodi tegutseda," märkis Taliga.

Eile maalis majandusekspert ja endine minister Raivo Vare ametiühingute korraldatavat üldstreigi tagajärgedest üsna hirmuäratava pildi. Vare sõnul ei näe ega taju poliitikud enam lihtinimeste probleeme ning matta tuleks maha lootus, et ei ilmu välja inimesed, kes üritavad seda meeleavaldust millekski muuks pöörata. Tulemuseks võib olla ei rohkem ega vähem kui uus pronksiöö, aga teises kontekstis.

EAKL juhatus korraldab 3. juunil Toompeal protestimeeleavalduse ja 16. juunil üldstreigi valitsuse poliitika vastu. Nõutakse, et valitsus täidaks 23. aprilli 2008.aasta kolmepoolset kokkulepet töölepingu seaduse eelnõu kohta ja alustaks viivitamatult kolmepoolseid läbirääkimisi töölepingu seaduse ning töötuskindlustuse seaduse muudatuste rakendamise üle, lükates nende jõustamise edasi kokkuleppe saavutamiseni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. May 2009, 08:17
Otsi:

Ava täpsem otsing