Sammelselja Norbyst saab tühi maja

11. juuni 2009, 15:42

Norby Telecomi suuromanik ja eraisiku
pankrotti tõrjuv Guido Sammelselg müüs telekommunikatsiooniettevõttele
Linxtelecom järelejäänud tükid Norbyst - andmesideteenuste äriüksuse koos
kaubamärgiga Metroo ja IP-kõneside (VoIP) äriüksuse.

„Jätkusuutlikkuse tagamiseks oli see loogiline samm. Vastavalt lepingule on ärid sisuliselt üle antud juba alates 1.juunist. 2009. Kõik Norby Telecomi töötajad lähevad üle Linxtelecomile. Klientide jaoks muutub asi tehniliselt vaid paremaks. Tarnijad ja krediitorid on olnud väga kannatlikud ja nendega koostöös me selle loogilise lahenduse ka leidsime,“ märkis Norby Telecomi juhatuse liige Vadim Šabarov. Guido Sammelselg pole täna aga telefonile vastanud.

Norby Eesti jääb Šabarovi sõnul sisuliselt tühjaks holdinguks, kehaks, mis hoiab oma Läti ja Leedu tütarettevõtete aktsiaid. Eestisse äriliselt ei jää midagi.

Tehingu hinda pooled avalikustada aga ei tihka. „Mina hinda ei avalikusta, kui müüja pool tahab, siis ta võib seda teha. Kuid Norby Telecom on praegu ju saneerimise protsessis ja me loodame, et see tehing võimaldab Norby saneerimisprotsessi edukalt lõpule viia, et saab vastu võetud see saneerimiskava, sest kahtlemata oli see tehing kogu saneerimisprotsessist ka väga oluline osa. Me maksime korralikku turuhinda. Initsiatiiv tuli Norby poolt,“ märkis Linxtelecomi Baltikumi juht Erki Urva.

Šabarovi sõnul sai müük teostatud saneerimisprogrammi raames ja on tehtud koostööd Norby suuremate kreditoritega. „Me leppisime kokku, et hinda ei kommenteeri, see koosneb erinevatest koostisosadest ja kohustustest ja see on tehtud saneerimiskava raames, mis pole avalik dokument. Saneerimisprogramm on kättesaadav kõigile meie võlausaldajatele, kuid avalikkusele me saame seda kommenteerida siis, kui kohus seda kinnitab,“ lisas ta.

Linxtelecom võtab üle kuskil üle 700 kliendi, ülevõtmisest äriüksuste aastakäive ulatub suurusjärku 20 mln krooni. „Linxtelecom Eesti käive oli mullu 90 mln krooni, väga suur suurenemine see pole, kuid siiski märkimisväärne. Tegemist on äriklientidega, kes on nõudlikumad massklientuurist,“ märkis Urva ning lisas, et praeguses turuolukorras tuleb tõdeda, et käibetasemete säilitamine saab olema suur tegu ja töö. „Me oleme siiani suutnud hästi hakkama saada, kuid turu surve on tugev. Prognooside tegemisel oleme konservatiivsed,“ märkis Urva. Tema sõnul on teatud potentsiaal seoses Norbyga kaasnenud probleemide tõttu jäänud kasutamata ja uues olukorras peaksid sellised pinged maha minema. „Me kavatseme sinna võrguarendusse täiendavalt päris palju investeerida ja ma usun, et paari aasta jooksul saab kasv olema kobe. Linxtelecomil pole allapoole 30% kasvu olnudki,“ lisas Urva.

Märtsi alguses müüs Norby Telecom WiMAX traadita internetiteenuse pakkumiseks kasutatava raadiovõrgu tugijaamad Elion Ettevõtetele ja hetkel on ettevõttel käimas saneerimisprotsess.

Linxtelecom on rahvusvaheline telekommunikatsiooniettevõte peakorteriga Amsterdamis ja esindustega Ida-Euroopas ja Venemaal. Ettevõte annab kaheksas riigis tööd 120 inimesele. Ettevõtte esindused asuvad Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, Venemaal, Ukrainas, Gruusias ja Hollandis. Linxtelecom Estonia käive oli 2008. aastal 94 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. October 2009, 10:49
Otsi:

Ava täpsem otsing