Eestlasi palgaga nöörinud soomlane jäi kohtus süüdi

19. juuni 2009, 09:00

Helsingi teise astme kohus mõistis eile
süüdi 62aastase ehitusettevõtja eestlastele diskrimineerivalt väikese tasu
maksmise eest, kirjutab Helsingin Sanomat.

Mees maksis eestlastest töötajatele oluliselt väiksemat palka kui oleks pidanud. Kohus otsustas, et vilets palk tulenes sellest, et mehed olid pärit välismaalt ja ei osanud piisavalt soome keelt ega teadnud tööseadusi.

Ta sai trahvi 50 päevamäära ulatuses ja peab riigile heastama 5000 euro ehk 78 000 krooni eest põhjustatud kahju.

Kolm Eestist pärit venelasest meest tegid soomlase ettevõttes katusetöid mitmes kohas Lõuna-Soomes aastatel 2004-2005. Palgad sõltusid lepingust, tööpäevade pikkus kõikus tööst olenevalt.

Ettevõte ei pidanud arvestust palkade ega tööaegade kohta ja ka töötegijad ei mäletanud täpseid palgasummasid.

Politseile tunnistasid mehed, et palk oli tõepoolest vilets. Üks töötegija ütles politseile, et tänu kehvale töötasule olid ka ettevõtte hinnad teistest madalamad.

Teise astme kohus arvestas, et meeste kuutasu oli tõenäoliselt üle 600 euro (9300 krooni), kuid märgatavalt alla 1500 euro (23 400 krooni). Seadusejärgne palgatase oleks olnud tuhandeid eurosid. Mehed elasid tasuta vagunelamus.

Täpsemate andmete puudumisel määras kohus riigile makstava hüvitise hinnanguliselt. Trahvi päevamäär püsis teise astme kohtus sama kui esimeses astmes, aga makstav trahv kahanes, sest mehe sissetulek oli kahanenud. Tema ettevõte lakkas eelmisel aastal tegutsemast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. June 2009, 11:56
Otsi:

Ava täpsem otsing