Arstide usaldusisik Andres Kork sai koondamisteate

25. juuni 2009, 13:25

Eelmisel nädalal andis Lääne-Tallinna
Keskhaigla (LTKH) juhatus koondamisteate arstide usaldusisikule ja
kirurgiakliiniku juhile Andres Korgile, keda seaduse järgi koondada sisuliselt
ei saagi, kirjutas mu.ee

LTKH juhtkond andis 16. juunil ootamatu koondamisteate arstide liidu kauasele juhtfiguurile Andres Korgile. Haigla juht Boris Kirt eelmisel reedel aega vastamiseks ei leidnud. Koondamist põhjendas haigla ravijuht Gennadi Timbergi struktuurimuutuse ja rahalise kokkuhoiuga. Ühendatakse kolm osakonda ja seetõttu said kõik senised osakonnajuhid koondamisteate. Reedel saadeti Meditsiiniuudistele ka töökuulutus ühendosakonna uue juhi leidmiseks.

„See oli asja ametlik käik, tegime nii, nagu peab,“ selgitas Timberg. Tema sõnul on Korgile tehtud ettepanek kandideerida ühendosakonna juhiks ja tööd ta ei kaotaks nii ehk naa. „Meil on ju häid kirurge vaja,“ rõhutas Timberg.

Korki koondada on aga väga keeruline. Kehtiva töölepingu seaduse järgi tohib ametiühingute usaldusisikut koondada vaid tööinspektori ja ametiühinguga kooskõlastades, arvestades võimalusel viimase seisukohti. Arstide liit on sisuliselt ametiühing. Korgi puhul haigla neid käike ei teinud ja koondamine on seadusega vastuolus. Korgil on isegi kahekordne kaitse, kuna lisaks kuulub ta delegatsiooni koosseisu, kes räägib valitsusega läbi üle-eestilise kollektiivlepingu tingimusi.

Andres Kork ei soovinud reedel teemat kommenteerida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. June 2009, 14:14
Otsi:

Ava täpsem otsing