Rehe: seis laenuturul on habras

25. juuni 2009, 16:20

Eesti Panga statistika järgi viivislaenude
kasvutempo mais mõnevõrra rauges, kuid eeldame, et viivislaenude osakaal
tänavu pigem suureneb ja seda nii ettevõtete kui eraisikute osas,
märkis Sampo Panga tegevjuht Aivar Rehe

"Panganduse viivislaenude statistika näitab mõningast "rahunemist", kuid seisu laenuturul tuleb hinnata hapraks," kommenteeris Rehe pangandussektori maikuu ülevaadet.

Tema sõnul on viivislaenude kasvu raugemine siiski ajutine. "Tänases majandussituatsioonis eeldame, et viivislaenude osakaal pigem suureneb ja seda nii ettevõtete kui eraisikute osas. Tuginedes Eesti Panga prognoosidele, võib üle 60 päevaste viivislaenude osakaal panganduses suureneda hinnanguliselt kuni üheksa protsendini aasta lõpuks," rääkis ta.

Rehe ütles, et kodulaenuturg elavneb siis, kui kasvab inimeste kindlustunne oma töökoha ja sissetulekute stabiilsuse osas. Hetkel on vastav kindlustustunne madal ning arvestada tuleb, kui "aktiivseks" kujuneb uus töölepinguseadus.

"Oluline on ka see, kui palju on ettevõtted suutnud taastada või leida uusi turge ehk kui elujõuliseks kujuneb eksporti suunatud tööstus. Pangad jätkavad lühiajaliste (kassavoogu toestavate) käibevahendite finantseerimist jätkusuutlikes majandusharudes," lisas ta.

"Sügis saab raske olema, laenuturu elavnemist selle sõna otseses tähenduses selleks aastaks ei prognoosi," märkis Rehe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. June 2009, 17:28
Otsi:

Ava täpsem otsing