Rõtov: Delfi näitas Postimehe nõrkust

29. juuni 2009, 14:55

Äripäeva peadirektor Igor Rõtov usub,
et Eesti Ajalehte Liidu nõue meediaväljaannete omavahelist refereerimist
mahuliselt piirata on võitlus tuuleveskitega ning seda pooldav Postimees kaotab
Delfile.

Postimehe ja Äripäeva peadirektorid kommenteerisid täna Kuku raadio saates Pressiklubi ajalehtede liidu otsust muuta neli aastat kehtinud artiklite refereerimise head tava ning viia Pressinõukogu statuuti sisse parandus. Kui varem oli refereerimise motiveeritud maht kuni viis lauset, siis muudatuse järgi on refereerimise motiveeritud maht pealkiri ja üks lause.

Rõtovi sõnul oli Äripäev EALLi otsuse koha pealt teisel seisukohal ega pooldanud muudatuse sellisel kujul vastuvõtmist. "Uudised peavad liikuma vabalt. Tuleb leida vastav ärimudel, selline piiramine vähendab meedia enda mõju ja prestiiži. Internetimaailmas leiab alati kellegi, kes saab tsiteerida. Näiteks blogipidajad. Samuti on küsimus, milleks raisata aega? Helistada samadele allikatele jms, see on ju võlts. Olen resoluutselt vastu. Järgime vastumeelselt seda kokkulepet," rääkis Rõtov.

Postimehe peadirektor Erik Roose oli teist meelt. "Fakte ei saa varastada, saab varastada vaid copy-paste-tekste ehk tehtud tööd," ütles ta. Roose arvates selline kokkulepe õigustab end ja kaitseb kanalite eest, mis ainult refereerivad teisi ega tooda eriti originaaluudiseid. Üks selline on näiteks Delfi.

Rõtovi sõnul aga näitas Delfi edu hoopis Postimehe nõrkust, sest Delfi suutis Postimehe uudiseid paremini esitleda. Roose selgitas, et olukorra tegi ebaõiglaseks see, et Delfi kulutas turundamisele, Postimees turundusele ja tootmisele. "See ju võitlus tuuleveskitega. Uudised levivad inforuumis vabalt, pole mõtet seda progressi takistada," märkis Rõtov. Roose sõnul aga selgub lõplik tõde sellest, kelle juurde lugejad otsustavad jääda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. July 2009, 17:49
Otsi:

Ava täpsem otsing